reklama

Czy i gdzie odbędą się sylwestrowe pokazy fajerwerków?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.12.2021 09:30, eł

Znamy odpowiedź na to pytanie.

Czy i gdzie odbędą się sylwestrowe pokazy fajerwerków?

W czasach przed pandemią mieszkańcom wielu miast trudno było sobie wyobrazić sylwestrowy wieczór bez wielkiego pokazu ogni sztucznych. Obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa wszystko zmieniły, toteż nadejście roku 2021 witaliśmy jedynie przy fajerwerkach odpalanych z prywatnych posesji. A jak będzie tym razem?

Jak się okazuje, dość podobnie, jak w ubiegłym roku, ale z jednym wyjątkiem. Większość gmin, które tradycyjnie co roku organizowały sylwestrowe pokazy ogni sztucznych, zdecydowała się ponownie z tego zrezygnować. W Wadowicach feeria barwnych iskier na tle ciemnego nieba rozbłyskiwała zawsze o takiej porze, by mogły ją podziwiać dzieci. Świetlny spektakl na Rynku odbywał się tam co roku przez prawie ćwierć wieku. Ale rok temu go zabrakło i tak samo będzie tym razem.

Z kolei w Urzędzie Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej usłyszeliśmy, że na razie pokazu ogni sztucznych nie ma w planach, aczkolwiek jeszcze może się to zmienić. W Andrychowie nawet w latach przed pandemią nie organizowano takiego powitania Nowego Roku, toteż jego brak nikogo specjalnie nie zdziwi.

Jest jednak jedno miasto w regionie, gdzie po ubiegłorocznej przerwie zdecydowano się powrócić do sylwestrowego pokazu fajerwerków. To Kęty. Ognie sztuczne zostaną odpalone na Rynku. Początek widowiska przewidziany jest dokładnie o północy. Kto zatem chciałby znów poczuć atmosferę plenerowych sylwestrów z lat przed pandemią, tam właśnie ją odnajdzie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Radio.Ma.Ryja, 28.12.2021 19:00

Ciekawe ile osób straci wzrok, palce u rąk czy całe dłonie. Nie wspominając o naprawdę cierpiących zwierzętach. Nie ma się z czego cieszyć. Przyszły rok będzie jednym z gorszych w historii.