reklama
reklama

Piesze wędrówki w regionie. Poleca Kuba Rajda

MAGAZYN, Wiadomości, 14.08.2021 08:16, DK
Ten sierpniowy weekend, będzie wyjątkowo ciepły i pogodny.
Piesze wędrówki w regionie. Poleca Kuba Rajda
Z tego też powodu prezentujemy wam plany wędrówek, jakie z pewnością usatysfakcjonuje amatorów pieszych górskich wędrówek.

Krótkie plany wędrówki opracował Jakub Rajda, który jest bardzo doświadczonym górskim podróżnikiem. O wędrówkach Kuby pisaliśmy w art:

Polecamy lekturę tych artykułów i zapraszamy do zapoznania się z planem wędrówki pieszej: Kocierz - Potrójna - Leskowiec

Trasa rozpoczyna się czerwonym szlakiem z Kocierza. Podejście jest łatwe, a start odbywa się już z dużej wysokości (700 m n.p.m). Nie ma dużych przewyższeń a czas przejścia w jedną stronę to 3,3-5h (czas wędrówki wraz z dziećmi). Minus jest taki, że chcąc zejść z Leskowca, musimy mieć drugi samochód żeby ewentualnie podjechać po auto, które jest na Kocierzu, lub dla wytrzymałych po prostu wrócić tą samą trasą. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że wycieczka może potrwać ok. 7h - nie licząc postojów.

Na tej trasie znajduje się przełęcz „Anula”, dlatego też przy okazji można odwiedzić Grotę Komonieckiego. Do tej groty jest dość strome zejście, ale starsze dzieciaki dadzą radę.

Poniżej groty (50 metrów) znajduje się piękny wodospad - warto tam zejść.

Kolejna trasa to podejście na szczyt Kiczera

Z niego rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków w Beskidach - na Beskid Żywiecki, jeziora Międzybrodzkie i Żywieckie, ale przede wszystkim podziwiać tam można piękny widok na elektrownię szczytowo-pompową na górze Żar.

Można się tam dostać czerwonym szlakiem również z Kocierza, tylko w przeciwną stronę niż Leskowiec. Na szczycie znajduje się wiata oraz miejsce na ognisko.

Jak starczy sił można by podejść na żar czerwonym szlakiem. Zajmie to jakieś 30 minut, stamtąd można zejść do zapory Porąbka lub wrócić tą samą drogą na Kocierz

opisuje Jakub Rajda[OBRAZ4]
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy