reklama

Można nogi połamać albo koło urwać

Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2021 20:00, eł

Stan dróg na na zboczu Pańskiej Góry w Andrychowie woła o pomstę do nieba.

Można nogi połamać albo koło urwać

Ulice na osiedlu Jana Pawła II w Andrychowie to obraz nędzy i rozpaczy. Jezdnie pokrywa spękany, wielokrotnie łatany asfalt, a niemiłosiernie krzywe chodniki wyglądają miejscami tak, jakby przeszło tamtędy trzęsienie ziemi. Jedne płytki są zapadnięte w grunt, inne wystają do góry, wiele jest połamanych.

Wstrząsającym przeżyciem jest zarówno przejazd ulicami tego osiedla, jak i spacer. Samochody podskakują na nierównościach nawierzchni i zapadniętych pokrywach studzienek kanalizacyjnych, a piesi muszą uważać na każdy krok, bo o potknięcie jest tam bardzo łatwo. Pokonanie któregokolwiek z tamtejszych chodników z wózkiem dziecięcym to zadanie niemal niewykonalne. Równie zniszczone trotuary to dziś już rzadkość w naszym kraju, choć jeszcze 10 lat temu było ich mnóstwo.

- Radny Tadeusz Biłko już w 2015 roku obiecywał, że załatwi remont. Potem jeszcze kilka razy prosiliśmy go o interwencję, ale jego ten temat w ogóle nie interesuje. Wszędzie mamy takie dziury i wyrwy, że można nogi połamać albo koło urwać – żali się jedna z mieszkanek.

Tadeusz Biłko zapewnia jednak, iż co roku od sześciu czy siedmiu lat pisze do burmistrza Andrychowa o remont zaniedbanych ulic osiedla. – Chodniki były tam robione pół wieku temu, więc teraz są już w fatalnym stanie. Prosiłem pana Wnęczaka z Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, żeby chociaż podsypał pod te płytki i je wyrównał. Bez efektu. Jestem radny bezradny – tłumaczy. Jak dodaje, wedle jego informacji, modernizacja tych ulic musi poczekać, aż skończy się rozpoczęta właśnie inwestycja na osiedlu Olszyny.

Z kolei w Urzędzie Miejskim w Andrychowie dowiedzieliśmy się, że rozpoczęcie kompleksowej przebudowy dróg na osiedlu Jana Pawła II jest planowana w drugiej połowie 2022 roku. Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia to około 4,5 mln zł.Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy