reklama
reklama

Pacjenci narzekają na szpitalne jedzenie

MAGAZYN, Wiadomości, 01.10.2021 19:45, eł

Mówią, że dostają zbyt małe porcje, a dania obiadowe są wyjątkowo niesmaczne i bywają zimne.

Pacjenci narzekają na szpitalne jedzenie

Pacjenci szpitala w Wadowicach skarżą się na posiłki dostarczane do placówki przez firmę cateringową. Narzekają na to, że potrawy są niesmaczne, a porcje zbyt skromne. Twierdzą też, że skład dań nie jest dostosowany do zalecanych poszczególnym chorym diet.

Sprawę wyżywienia w wadowickim szpitalu poruszył na czwartkowej (30 września) sesji Rady Powiatu w Wadowicach radny Jan Wacławski. Jak stwierdził, docierają do niego sygnały o fatalnej jakości posiłków serwowanych na oddziałach. - Skargi dotyczą wyjątkowo niesmacznych, niedoprawionych dań obiadowych. Pacjenci otrzymują takie same posiłki, mimo wskazań dietetycznych. Przy skromnych dawkach śniadaniowo-kolacyjnych - jeden plasterek szynki drobiowej, zdarzało się, że była ona nieświeża, a i czasami brakowało pieczywa. Są przypadki potraw podawanych w niskich temperaturach. Pacjenci wnioskują o zróżnicowane posiłki z ewentualnymi owocami – mówił radny.

Jan Wacławski zaapelował o zweryfikowanie tych informacji, a jeśli informacje przekazane przez pacjentów są zgodne z prawdą, o poprawę sytuacji. - Czy kontrolę nad wielkością porcji i jakością posiłków sprawuje szpitalna dietetyczka? - zapytał, po czym dodał: - Nadmieniam, że niektórzy pacjenci, po przeniesieniu do innych szpitali twierdzili, że w tych placówkach smak i jakość posiłków była zdecydowanie lepsza niż w Wadowicach.

Radny nie dostał podczas sesji odpowiedzi na nurtujące go kwestie. Otrzyma ją dopiero za jakiś czas w formie pisemnej.

Foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 04.10.2021 13:38

https://dorzeczy.pl/kraj/33349/tusk-zaklada-marynarke-junckerowi-a-internauci-kpia.html

ƅarte, 04.10.2021 13:37

Nie dyskutujesz bo nie masz argumentów każdy wg ciebie inny człecze kto ma inne zdanie jest "pisowski politruku""pisowskim betonem""pelikan""Pinokio" itd. Faktycznie nie otarłem się o Twój poziom nauczania (indywidualny), ja miałem standardowy na każdym etapie kształcenia.

cath, 04.10.2021 12:42

Nie dyskutujesz bo nie masz argumentów każdy wg ciebie niedny człecze kto ma inne zdanie jest zwolennikiem Tuska.Otóż nie mylisz się podobnie jak w moich ocenach.Przypuszczam ze nawet nie otarles się o poziom na którym ja się uczyłem i uczę się cały czas bo tak się składa ze lubie się uczyc .I dociekać prawdy a nie łykać jak pelikan każda głupotę Pinokia i reszty towarzystwa.Tusk przynajmniej dawał rady w Brukseli robił zakupy , chodził po mieście a twoi bonzowie?Warto mieć swoje zdanie ,ty go po prostu nie masz współczuje.Wzrost gospodarczy jest i tego nie neguje, tak jak i nie neguje wyższych obciążeń przedsiębiorców .Problem w tym czy jedno nie zabije drugiego.

ƅarte, 04.10.2021 11:17

Masz na przyszłość żebyś znowu nie wyszedł na "... z kompetencją" https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hurysa

ƅarte, 04.10.2021 11:10

Ja z wami nie dyskutuje (zwłaszcza z Tobą) ja mam z Was bekę :-) a dlaczego z Wami nie dyskutuje ? Przyczyna i odpowiedź zawiera się w Twoim komentarzu "Dziewico".

oshin22, 04.10.2021 10:51

@cath - odpuść. Nie przekonasz Taliba, że nie będzie w raju otoczony 12 dziewicami ;-) Nie zobaczy też wzrostu deficytu, wzrostu inflacji, wzrostu cen paliw za to wie jakie miałeś oceny w szkole i kto Cie uczył. (OOO HA HA HA) Nie dyskutuje się z idiotą bo cie pokona kompetencją ....

ƅarte, 04.10.2021 09:49

Wyjaśniło się dlaczego miałeś z matematyki same "pały" po prostu nauczycielka była pisowskim politrukiem i prowadziła przeciwko Tobie kampanię dezinformacyjną. OOO HA HA HA

ƅarte, 04.10.2021 09:37

Ze śmiesznego robisz się żałosny. Wzrost gospodarczy, wyższe nakłady na służbę zdrowia, wyższa płaca minimalna itd. to przecież zasługa Słońca Peru OOO HA HA HA. Ale SPOKO nie powstrzymuje Cię, pisz śmiało o "pisowcach" "Morawieckich" itd. ku chwale Donalda.

cath, 04.10.2021 08:48

Nigdzie nie napisałem ze pracuje za miskę ryżu ,napisałem tylko ze pracuje za te same pieniądze .Skoro pracuje widocznie mi to pasuje.Ale do Ciebie nie może dotrzeć to ze cytowany przez ciebie wzrost nakładów nie jest wzrostem bo manipulujesz liczbami unikając jak ognia odniesienia do PKB które jest głównym wyznacznikiem nakładów państwa na ochronę zdrowia.Wzrost nakładów w cytowanych przez ciebie latach jest wynikiem wzrostu gospodarczego i ściągalności składki zdrowotnej na co dałem przykład podając stawki ubezpieczenia zdrowotnego.Morawiecki tez nie zająknie się o tym bo przekaz nie byłby medialny okazałoby się ze nakłady proporcjonalnie są takie same z tym ze kwoty są różne bo rożna jest podstawa od ktorej są liczone.Ale skąd ty masz o tym wiedzieć pisowski politruku?

ƅarte, 03.10.2021 18:06

cath pisze że jakiś tam wymyślony przez niego pisowski beton "Dobrze wie ze pracujący za miskę ryżu" a wcześniej pisze że "Może się zdziwisz ale w 2015 na etacie zarabiałem dokładnie tyle samo co w 2019 co do złotówki" OOOOO HAAAAAAA HAAAAAA HAAAAAAAAA ale BEKA :-)

ƅarte, 03.10.2021 18:01

@cath nie potrzebnie się rozpisujesz ! chciałeś zrobić z siebie pośmiewisko i już tego dawno dokonałeś. Już każdy wie że według Ciebie 1750zł to więcej niż 2800zł a 77.2 mld zł to więcej niż 102.6 mld zł. Nie dziwne że od 2015r nie zarabiasz więcej skoro dla Ciebie więcej = mniej, pozostaje tylko pozazdrościć twojemu pracodawcy :-)

cath, 03.10.2021 17:51

@ oshin Politycy tak maja cudze pieniądze łatwo sie rozdaje.

cath, 03.10.2021 17:46

Ciężki przypadek jesteś ale ok.Rozumiem.Stagnacja jest jesli chodzi o nakłady na ochronę zdrowia.Twierdzisz ze nakłady wzrosły ale podajesz tylko kwoty porównując 2015 i 2019 ale ciężko ci pojąć ze e odniesieniu do wzrostu gospodarczego który mamy i PKB rośnie nakłady są takie same i stoimy w miejscu .Litwa która była za nami już nas przegoniła .Rozumiem ze wg ciebie ceny nośników energii, wody,art.spożywczych , lekow, innych usług stoją w miejscu i nie rosną inflacji tez nie mamy .Bo jak to porównasz to zobaczysz ze nakłady są takie same .Ale trudno rozmawiać z nieobiektywnym pisowskim betonem.Zobacz czy premier zająknął się ile wydajemy na ochronę zdrowia procentowo tylko posługuje się liczbami.Dobrze wie ze pracujący za miskę ryżu łykną to bez zmrużenia oka.Czemu mnie to nie dziwi?

cath, 03.10.2021 17:46

Ciężki przypadek jesteś ale ok.Rozumiem.Stagnacja jest jesli chodzi o nakłady na ochronę zdrowia.Twierdzisz ze nakłady wzrosły ale podajesz tylko kwoty porównując 2015 i 2019 ale ciężko ci pojąć ze e odniesieniu do wzrostu gospodarczego który mamy i PKB rośnie nakłady są takie same i stoimy w miejscu .Litwa która była za nami już nas przegoniła .Rozumiem ze wg ciebie ceny nośników energii, wody,art.spożywczych , lekow, innych usług stoją w miejscu i nie rosną inflacji tez nie mamy .Bo jak to porównasz to zobaczysz ze nakłady są takie same .Ale trudno rozmawiać z nieobiektywnym pisowskim betonem.Zobacz czy premier zająknął się ile wydajemy na ochronę zdrowia procentowo tylko posługuje się liczbami.Dobrze wie ze pracujący za miskę ryżu łykną to bez zmrużenia oka.Czemu mnie to nie dziwi?

ƅarte, 03.10.2021 16:34

Dokładnie ! też ubolewam że Cie nie stać na trochę obiektywizmu :-(

oshin22, 03.10.2021 15:43

Ja nie mam beki jak TEN rząd zachowuje się dokładnie tak jak poprzedni.... I trochę żal że nie stać niektórych na obiektywizm

ƅarte, 03.10.2021 15:39

@cath piszę "Czyli rozumiem ze wg ciebie siła nabywcza złotówki z 2015 roku jest taka sama jak obecnie?" ... OOO HA HA HA ... nie według mnie ale według ciebie tak jest "Porównując to procentowo nie ma wzrostu jest stagnacja". Nie masz pojęcia o tym co piszesz i potem są takie efekty że się gubisz w swoim rozumowaniu. Ale OK dzięki za rozrywkę :-)

ƅarte, 03.10.2021 15:32

@oshin22 wystarczy że mam bekę z @cath.

oshin22, 03.10.2021 15:18

@cath @barte - zauważcie proszę, że najniższą krajową ustala (i w 2015 i w 2021) "miłościwie nam panujący" ale NIE ze swoich pieniędzy. Więc czemu nie od razu 4000? Każdy z nich każe płacić ludziom ale z kasy przedsiębiorców. A wyższa najniższa = wyższe podatki więc kasa do budżetu - to proste. I jeszcze jedno - rynek pracy jest dziś mocno wydrenowany i ja nie znam osób z najniższą krajową bo jest "walka" o pracownika - więc podnoszenie minimalnej płacy prócz podatków ma TYLKO znaczenie wizerunkowe dla takich darmozjadów jak Piotr Duda.

cath, 03.10.2021 15:14

Czyli rozumiem ze wg ciebie siła nabywcza złotówki z 2015 roku jest taka sama jak obecnie?Naklady rosną bo rośnie PKB i do tego liczy się nakłady a nie ilością złotych.I wtedy już tak różowo nie jest.Nakłady rosłyby obojętne czy rzadzilby PIS, PO , PSL czy SLD bo wynika to z ustawy a nie dobroduszności rządzących.Starałem ci się pokazać ze składka rosła bo rosną wynagrodzenia a one min wyznaczają ilość pieniędzy przekazywanych do NFZ podobnie składka KRUS niewiele bo niewiele ale tez wzrosła.Ale ciekawostka-nakłady liczone wg PKB pokazują ze nakłady na ochronę zdrowia w 2019 roku były niższe niż w 2009-wystarczy poszukać . Czyli zarabiamy lepiej ale mniej wydajemy na ochronę zdrowia a społeczeństwo sie starzeje.W statystykach liczy się PKB no to jest wyznacznik standaryzacyjny a nie kwota w złotych .Bo tak licząc wydawalibyśmy .Co do kwot - ile mogłeś kupić w 2015 za 1750 a ile za 2800 teraz 60% więcej ? Chyba nie .No i od jednej i od drugiej kwoty płaciłeś tyle samo ubezpieczenia zdrowotnego 9%.Nie 9,25 nie 10 tylko 9 i zwracano Ci 7,5 .Realny wzrost nakładów to jest ponadto co miałoby być a jest tyle samo dokładnie tyle ile wymaga ustawa czyli nie ma wzrostu.Może się zdziwisz ale w 2015 na etacie zarabiałem dokładnie tyle samo co w 2019 co do złotówki .Sprawdziłem .

oshin22, 03.10.2021 15:10

W 2015 (co do zasady nieco wcześniej) jaśniało nam Słonce Peru ale nikt nie badał za 280mln trwałości tamtych małżeństw. ;-) Ale w temacie - lekarze dziś nie mają górnego limitu. Problem jest taki, że liczy się tylko kasa i kasa. Ot taki lekarz ginekolog w A-wie potrafi przyjmować prywatnie pacjentki jeszcze o g 0.30 mając na następny dzień zabieg operacyjny w Wadowicach o 7.00 rano (!) A słynne było jak pacjent z tamtejszego SORu zadzwonił po karetkę bo czekał 4h bez zaopatrzenia. A inny pacjent czekając dostał opr że zakrwawił podłogę... Znowu - pieniądze powinny "iść" za pacjentem...

ƅarte, 03.10.2021 14:19

@cath Ciebie nawet amebą trudno nazwać by ameb nie obrazić. Zaraz tu napiszesz że w 2015r zarabiałeś więcej niż w 2021r, bo w 2015r zarabiałeś 1750zł brutto a w 2021 masz 2800zł brutto. Brawo geniuszu :-)

cath, 03.10.2021 13:26

@barte Ciebie nawet analfabeta trudno nazwać by analfabety nie obrazić .Zauważyłeś ile kosztował w 2015 roku 1 kWh energii , ile litr benzyny ile kg cukru ile wynosiła płaca minimalna , jaka jest obecnie inflacja .Porównując to procentowo nie ma wzrostu jest stagnacja.

ƅarte, 03.10.2021 12:58

@cath Ty chyba nie dość że jesteś ekonomicznym analfabeta to na dodatek też zwykłym. Powtarzam oficjalne dane nakłady w 2015r 77.2 mld zł ... a w 2019r 102.6 mld zł i nie obchodzi tu nikogo PKB, wysokość składki, śnieg w zeszłym roku, piasek na pustyni itd. tylko REALNY wzrost nakładów z 77.2 mld zł na 102.6 mld zł.

Skalpel, 03.10.2021 12:53

Jedzenie to najmniejszy problem tego szpitala. Udając się do szpitala oczekuję fachowej pomocy medycznej czego tam brakuje. Jak chcę dobrze zjeść to idę do restauracji.

cath, 03.10.2021 12:43

Tak dla Twojej wiedzy składka zdrowotna przedsiębiorców wynosiła 279 złotych w 2015 a w 2021 381 złotych czyli wzrosła o około 40 procent i nie miało to nic wspólnego z hojnością rzadu a wynika z ustawy

cath, 03.10.2021 12:27

@ barte Ty chyba jesteś ekonomicznym analfabeta. Jakoś mnie to nie dziwi. W 2014 roku wydaliśmy prawie 107,5 mld zł na służbę zdrowia, a w 2018 roku 134,2 mld zł. To oznacza, że w ujęciu nominalnym te wydatki poszły w górę o około 24,8 proc. Jednak niemal identyczny wzrost zanotowała w tym czasie polska gospodarka. Między 2014 a 2018 rokiem PKB Polski w cenach bieżących, czyli biorących pod uwagę inflację, wzrósł o niemal 24 proc. To oznacza, że realnie w wydatkach na ochronę zdrowia nastąpiła stagnacja. Co więcej, zwiększył się dystans między Polską a UE

ƅarte, 03.10.2021 10:51

Co za brednie !!! nakłady w 2015r 77.2 mld zł ... a w 2019r 102.6 mld zł

cath, 03.10.2021 09:03

Tnie sie koszty pacjent liczy się najmniej.Sprząta firma sprzątająca, posiłki przygotowywuje firma cateringowa.Czy był przetarg nie wiem.Posiłki jadą kilkadziesiąt km w termicznych opakowaniach, do lipca to było jakieś 300 m.Ale taki jest trend a całym kraju.

cath, 03.10.2021 09:02

Tnie sie koszty pacjent liczy się najmniej.Sprząta firma sprzątająca, posiłki przygotowywuje firma cateringowa.Czy był przetarg nie wiem.Posiłki jadą kilkadziesiąt km w termicznych opakowaniach, do lipca to było jakieś 300 m.Ale taki jest trend a całym kraju.

cath, 03.10.2021 09:00

Co do nakładów na PKB to tak różowo nie jest bo wyłączając ubiegły rok z uwagi na pandemie nakłady na ochronę zdrowia w 2019 były mniejsze niż w 2015.Ale liczy się w % a nie kwotowo bo PKB tez rośnie. Cały czas jesteśmy w ogonie UE.

cath, 03.10.2021 08:57

Tnie sie koszty pacjent liczy się najmniej.Sprząta firma sprzątająca, posiłki przygotowywuje firma cateringowa.Czy był przetarg nie wiem.Posiłki jadą kilkadziesiąt km w termicznych opakowaniach, do lipca to było jakieś 300 m.Ale taki jest trend a całym kraju.

ƅarte, 02.10.2021 16:53

Nie jest.

tomekx, 02.10.2021 15:19

A czy to nie jest tak że te pieniądze poszły na zakup respiratorów od handlarza broni,lipnych maseczek i inne pisowskie przekręty?

ƅarte, 02.10.2021 13:33

Wydatki na służbę zdrowia w 2015r. 77.2 mld zł ... w 2020r. 116.3 mld zł.

ƅarte, 02.10.2021 13:24

@tomekx a co się działo z tymi miliardami jak rządziliście Wy ? nie dość że na nic nie było to jak sam przyznałeś zostawiliście w służbie zdrowia Stajnie Augiasza ! czyli wszystko szło na propagandę TVPO TVNPO WyborczaPO itd. no i na ośmiorniczki. Brawo geniuszu.

znanywmiescie, 02.10.2021 09:58

Muszę edytować. Do wiadomości zainteresowanych: W szpitalu porcje są wyliczone dla osób które nie mają wysiłku fizycznego. Potrawy w szpitalu będą bez "smaku" ponieważ nie przyprawia ich się i nie polepsza smaku tak jak w domowych kuchniach gdzie wali się bez opamiętania różne polepszacze smaku, soli i pieprzy bez umiaru Polecam ruszyc wyobraźnią. Co sie stanie z osobą leżącą w szpitalu po trzech, czterech tygodniach na "domowym" jedzeniu. Dlatego lekarze apelują aby nie dokarmiać hospitalizowanych osób. Proszę Administrację o usunięcie poprzedniego wpisu(ów)

znanywmiescie, 02.10.2021 09:43

Jakby kto nie wiedział to w szpitalu porcje są wyliczone dla osób które nie mają wysiłku. Ponadto potrawy są bez "smaku" ponieważ w domowych kuchniach wali się bez opamiętania różne polepszacze smaku, soli i pieprzy bez umiaru A potem jakie to nie smaczne i jak mało. Opamiętajcie się za nim napiszecie kolejną glupotę. Polecam ruszyc wyobraźnię i co sie stanie z osobą leżącą w szpitalu po trzech, czterech tygodniach jedzenia tak jak w domu??

znanywmiescie, 02.10.2021 09:43

Jakby kto nie wiedział to w szpitalu porcje są wyliczone dla osób które nie mają wysiłku. Ponadto potrawy są bez "smaku" ponieważ w domowych kuchniach wali się bez opamiętania różne polepszacze smaku, soli i pieprzy bez umiaru A potem jakie to nie smaczne i jak mało. Opamiętajcie się za nim napiszecie kolejną glupotę. Polecam ruszyc wyobraźnię i co sie stanie z osobą leżącą w szpitalu po trzech, czterech tygodniach jedzenia tak jak w domu??

tomekx, 02.10.2021 09:18

Co roku 2 albo 3 miliardy rząd PIS przekazuje na propagandę w TVPIS zamiast na służbę zdrowia która pod rządami Kaczyńskiego Morawieckiego i spółki powoli upada

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 02.10.2021 05:59

Proszę się nie martwić wkrótce mali przedsiębiorcy dołożą grubą kasę do systemu. Może to Twój brat siostra, może mama czy tata a może ciocia lub wujek?

ƅarte, 01.10.2021 22:33

@tomekx czyli przyznajesz że zostawiliście Stajnie Augiasza w służbie zdrowia :-0 Brawo za szczerość !

tomekx, 01.10.2021 20:57

Rządzą na tyle długo aby poprawić sytuację ale oni tylko ją pogaraszają

ƅarte, 01.10.2021 20:36

@tomekx pewnie tego nie wiesz ale Pisowcy nie rządzą od zawsze.

tomekx, 01.10.2021 20:18

Nie pozostaje nic innego jak tylko podziękować PISowcom za super służbę zdrowia

ƅarte, 01.10.2021 19:34

Przecież tam od zawsze jest wyborne papu :-)