reklama
reklama

Co się dzieje w gazowni? Klientka twierdzi, że przeżyła tam koszmar

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 30.09.2021 15:15, eł

Nasza czytelniczka jest zbulwersowana działalnością Biura Obsługi Klienta PGNiG w Kętach.

Co się dzieje w gazowni? Klientka twierdzi, że przeżyła tam koszmar

Brak toalety dla klientów, tylko dwa krzesła dla dziesiątek oczekujących osób, zamknięty na głucho parking i nieżyczliwy personel – tak ocenia jedna z naszych czytelniczek działalność Biura Obsługi Klienta PGNiG w Kętach. - Próby dotarcia z wyjaśnieniami do personelu nie przynoszą efektu, a starsi ludzie stoją w kolejce jak za Gierka – żali się kobieta.

Pani Anna z Andrychowa była w kęckim Biurze Obsługi Klienta PGNiG w ubiegły piątek, 24 września, a po kilku godzinach wyszła z placówki pełna niesmaku i zdenerwowana. Pierwszym problemem okazał się brak miejsc postojowych. Owszem, obok budynku znajduje się pusty parking, ale zamknięty dla klientów. W środku okazało się natomiast, że aby coś załatwić, trzeba stać w długiej kolejce. Stać, bo usiąść nie ma na czym.

- Są tylko dwa krzesła. Co więcej, toaleta jest nieczynna, ogrodzona taśmą z napisem „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. A ja tam czekałam ponad trzy godziny. Razem ze mną w kolejce stała pani, która chciała wyjaśnić sprawę opłaconego rachunku za gaz. Przelew zrobiła w terminie, ale miała status niesolidnego klienta, bo rzekomo zalegała z zapłatą dwa tygodnie. Przez to jej kredyt hipoteczny poszedł się paść – opowiada wzburzona pani Anna.

Andrychowianka podkreśla, że z powodu arogancji personelu biura nie udało się wyjaśnić tej sprawy. - Pieniądze brać to chętni, ale elementarnych zasad nie przestrzegają. Przez telefon też nic się nie da załatwić, bo nie można się dodzwonić. A na czacie odpowiada bot, który przeprasza za utrudnienia... - mówi kobieta.

Rafał Pazura, rzecznik prasowy z Departamentu Komunikacji PGNiG przyznaje, że w miniony piątek w kęckim Biurze Obsługi Klienta była większa niż zazwyczaj kolejka. - W takich momentach prosimy o większą cierpliwość i wyrozumiałość naszych klientów. Natomiast pani, która chciała wyjaśnić sprawę przelewu, wyszła po około godzinie i nie doszło w ogóle do weryfikacji jej skargi. Była bowiem bardzo zdenerwowana faktem, że musi czekać – wyjaśnia rzecznik prasowy.

Jak tłumaczy, zbyt mała ilość miejsc siedzących wynika z obostrzeń covidowych. - W korytarzu, gdzie klienci oczekują, faktycznie są tylko dwa krzesła. Ale znacznie więcej jest ich w holu. Jeśli chodzi o toaletę, warunki lokalowe nie pozwalają na udostępnienie jej klientom. Jesteśmy jednak ludźmi, odznaczamy się empatią i jeżeli ktoś ma potrzebę skorzystać z niej, nikt z pracowników na pewno mu tego nie odmówii – zapewnia Rafał Pazura.

Podkreśla, że przy budynku biura w Kętach nie ma parkingu dedykowanego klientom. Są tylko trzy miejsca postojowe przeznaczone dla nich, jeśli nie liczyć tych wzdłuż ulicy. - Zamknięty parking, o którym ta pani wspomniała, nie jest nasz. Należy do Polskiej Spółki Gazownictwa, służy do parkowania samochodów jej pracowników oraz pojazdów wyjeżdżających na interwencje związane z awariami – informuje rzecznik prasowy.

Jak dodaje, jest mu bardzo przykro, że klientka tak długo czekała, a mimo to nie załatwiła sprawy, z którą przyszła. Zapewnia, iż jej problemy z nieodnotowaną zapłatą za gaz wynikały najprawdopodobniej z powodu tak zwanej migracji danych, związanej ze zmianą systemu rozliczeniowego. - Ale ta pani może uzyskać weryfikację swojej sprawy dzwoniąc na naszą infolinię. Zachęcam też do korzystania z naszego Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, czyli aplikacji na telefon. Wystarczy nawet wysłać maila z zapytaniem – mówi Rafał Pazura.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 01.10.2021 14:15

:-D

FeelFree, 01.10.2021 14:09

@barte - bardzo śmieszne ;-) przyjęcie co jakiś czas perspektywy infantylnej ma pewne plusy... a kto ma czas niechaj słucha. Zdaję sobie sprawę, że np. @zbanowany nie posłucha; no cóż, jego strata z mojego infantylnego punktu widzenia.

zbanowany, 01.10.2021 13:42

wyznawcy Pislandu - nie rozumiecie najprostszej oczywistej oczywistości - jesteście jaskiniowcami w skali światowej, Wasze porównywalne byty to Korea Płn, Węgry, Rosja, Białoruś. Nie macie z kim tworzyć w UE żadnych koalicji, jesteście zacofani w poglądach, kiczowate gusta na poziomie bardzo niskiego IQ (przykłady w TVPiS i promowana muza discopolo i artyści typu Zenek M.) Jesteście takim islamem katolickim, wypaczonym katolicyzmem, takim ze średniowiecza. Wasze purpuraty ciągle myślą, że można ciemnote wciskać swoim owieczkom (a właściwie baranom). Standardowy suweren Pislandu ma poglądy typu "czy sie stoi czy sie leży 500+ sie należy". Nie ważne że Morawiecki kłamie, prezydent kłamie - TVPiS reżimowy łże i tłoczy Wam w ciasne czaszki kłamstwa i półprawdy. Gdyby nie UE i pieniądze stamtąd , nie byłoby kasy na darmowe rozdawnictwo. Jesteście zaściankiem cywilizacyjnym i jaskiniowcami.

oshin22, 01.10.2021 13:29

@Barte ale wiesz ilu "Misiewiczów" teraz zarabia więcej.... (I trochę uprzedzę odpowiedź) ;-) - wiem ilu pracowało wcześniej i też powinni ich wystrzelić w kosmos.... (nie ma znaczenia czy PiS i PO) Natomiast wrócił bym do tematu zakładu gazowniczego - z którym też miałem do czynienia i to nie politycy tworzą taki stan rzeczy tylko ludzie - Ludzie, którzy tam pracują i robią to (chyba) za karę... ale karma wraca !

ƅarte, 01.10.2021 12:46

@FeelFree naprawdę masz nadzieję że wymyślony byt ma czas na słuchanie podcastów ? no kogo jak kogo ale Ciebie nie podejrzewałem o taką infantylność :-0

ƅarte, 01.10.2021 12:29

@oshin22 a wiesz kto pracuje za 6tyś złotych ? :-)

FeelFree, 01.10.2021 11:54

https://podcasty.polskieradio.pl/track/16a01eb1-68f5-4484-88e4-4ba059ac3354

FeelFree, 01.10.2021 11:09

https://podcasty.polskieradio.pl/podcast/150/

FeelFree, 01.10.2021 11:02

@barte i Andrychowianie - w związku z poruszeniem tematu "waszej filozofii" pozwolę sobie wkleić link, a nuż kogoś naprowadzi na korzystną drogę godzenia się z rzeczywistością. Oczywiście nadziei wielkiej nie mam, szczególnie biorąc pod uwagę posty -także poniższe- jako materiał do ewaluacji, ale nadal uważam, że co jakiś czas warto próbować. Życzę Wszystkim dużo zdrowia. Pozdrawiam.

oshin22, 01.10.2021 05:32

@barte ale wiesz jaka jest cena bochenka chleba ;-)

ƅarte, 30.09.2021 23:05

HaHaHa co ci cytat z twojego guru nie pasuje ? OOO HA HA HA :-) drogie dziecko lepiej mieć jednego przyjaciela niż być niewolnikiem u wielu panów. Wasza filozofia bycia zacofanym uległym niewolnikiem nieważne czy u pana z zachodu czy wschodu już nie wróci. Pozdrów Słońce Peru :-D i nie uciekaj z lekcji historii to dowiesz się co jest warta "przyjaźń" innych państw.

zbanowany, 30.09.2021 22:09

Pan barte napisał: "Mi chleb przypomina o mojej mamie, wy pewnie macie podobnie. Ja ciągle pamiętam, jak znakiem krzyża nakreślała na bochenku zanim go rozkroiła" powtórzę: katole kibole patryjoty , a rozwijając opis: naziści, dżichad katolski, rasiści, antysemici, na których głosuje ciemnogród czerpiący wiedzę i informacje z reżimowej partyjnej i łżącej TVPiS. Najłatwiej pomachać krzyżem, chleb pokojarzyć z mamunią, dać ochłap 500+ za NIC. Wasz filozofia i program wyborczy, to utrzymać się u koryta za wszelką cenę, dając za darmo ciemnogrodowi ochłapy typu 500+ i kłamać kłamać kłamać. Wymień Panie barte JEDNEGO sprzymierzeńca na świecie oprócz Orbana. Nie ma takiego kraju. A... przepraszam... Pan Prezydent Pislandu ostatnio rozmawiał z oficjelem mongolskim i namawiał do "zacieśnienia współpracy" - gratuluję ekspansji na wschód :D

ƅarte, 30.09.2021 21:04

:D

ƅarte, 30.09.2021 20:49

"Mi chleb przypomina o mojej mamie, wy pewnie macie podobnie. Ja ciągle pamiętam, jak znakiem krzyża nakreślała na bochenku zanim go rozkroiła"

ƅarte, 30.09.2021 20:23

Śluby kościelne pod publikę, ołtarzyki w domu, doktryny Nojmana, h d i kamieni kupa, sprzedać LOT i Lotos, taki mamy klimat itd. PRLbis POlania.

tomekx, 30.09.2021 19:04

Ważne że gaz i prąd drożeje,będzie na podwyżki dla oblajtków i innych pociatków pisowców.Brawo PIS!

zbanowany, 30.09.2021 18:52

a czego się spodziewać ? PiS czyli PRLbis - aparatczyki, pociotki na dobrych posadkach, nieudaczniki i niekompetentne suwereny. To jest Pisland, państwo katoli kiboli i patryjotów z kotwicą Polska Walcząca. No i na pewno krzyż nad drzwiami :D

Burakz wiejskiej , 30.09.2021 16:22

prosty sposób na toaletę , trzeba zrobić swoje i zostawić pod drzwiami w prezentowym opakowaniu, może jakiś łeb się tam domyśli ,chociaż pewnie nie bo zapewne pracują tam pociotki pisuaru

archer, 30.09.2021 13:54

Potwierdzam to co opisują. Ostatnio miałem nieprzyjemność dostarczyć jeden dokument do gazowni i zaparkowałem na wewnętrznym parkingu (brama była otwarta), a na parking wzdłuż ulicy nie było miejsca. Zostałem zbluzgany przez pracowników gazowni pomimo że całość nie zajęła mi więcej niż 60s