reklama
reklama

Od kwietnia zmiany w szpitalu dla odwiedzających

MAGAZYN, Wiadomości, 05.04.2022 11:16,
Od kwietnia wadowicki szpital wprowadził nowe zasady odwiedzin pacjentów.
Od kwietnia zmiany w szpitalu dla odwiedzających
Poniżej komunikat Szpitala Powiatowego w Wadowicach w tej sprawie:


Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo hospitalizowanych w naszej placówce Pacjentów, ale również rozumiejąc potrzebę kontaktu chorego z rodziną informuje, że z dniem 01 kwietnia 2022 r. zmienia obowiązujące dotychczas zasady odwiedzin w oddziałach szpitalnych.

Szpital w dalszym ciągu umożliwia oraz rekomenduje telefoniczny kontakt z Pacjentem za pośrednictwem telefonów komórkowych dedykowanych wyłącznie dla Pacjentów . Numery telefonów dostępne są na stronie internetowej, w zakładce dedykowanej danemu oddziałowi.

Odwiedziny mogą odbywać się przy zachowaniu podstawowych zasad reżimu sanitarnego.

 1. Odwiedzający nie może mieć objawów infekcji (w szczególności kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła).

 2. Odwiedziny mogą odbywać się w godzinach nie kolidujących z postępowaniem diagnostyczno-terapeutycznym oraz posiłkami, w godzinach wyznaczonych dla danego oddziału .

 3. Przy łóżku chorego może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca, a w szczególnych sytuacjach 2 osoby.

 4. Osoba odwiedzająca zobowiązana jest do noszenia maski ochronnej zakrywającej nos i usta, przez cały czas przebywania na terenie szpitala.

 5. Po wejściu do budynku szpitala oraz jego opuszczeniu należy dokładnie zdezynfekować ręce preparatem na bazie 70 % alkoholu (dostępny przy wejściu).

 6. Osoba odwiedzająca podczas wizyty powinna unikać bardzo bliskiego kontaktu fizycznego z Pacjentem m.in. przytulania, uścisków.

 7. W razie konieczności opuszczenia oddziału, po ponownym wejściu należy niezwłocznie dokładnie zdezynfekować ręce i zastosować się do zaleceń personelu medycznego.

 8. W trakcie odwiedzin osoba odwiedzająca nie może przemieszczać się po oddziale, a po zakończonej wizycie powinna jak najszybciej opuścić szpital.

ZZOZ w Wadowicach umożliwia także odwiedziny osób w sytuacjach szczególnych (m. in. stan terminalny Pacjenta – wizyta pożegnalna) poza wyznaczonymi godzinami odwiedzin za zgodą ordynatora / lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego danego oddziału .

​Informacja o porodach rodzinnych

Data: 01.04.2022

Zasady uczestnictwa osób towarzyszących w porodach rodzinnych .

1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć tylko jedna osoba.

2. Uczestnictwo jest możliwe wyłącznie przy porodzie siłami natury.

3. Osoba towarzysząca nie może mieć objawów infekcji.


WEJŚCIE NA ODDZIAŁ

 1. Osoba towarzysząca wchodzi na oddział przez boczną klatkę schodową w pawilonie E (budynek Zakładu Rehabilitacji).

 2. Osoba towarzysząca przebiera się w miejscu wyznaczonym przez personel medyczny i stosuje się do zaleceń personelu.

 3. Osoba towarzysząca zobowiązana jest do noszenia maseczki ochronnej zasłaniającej nos i usta w trakcie pobytu w szpitalu .

 4. O wejściu na salę porodową decyduje personel medyczny .

 5. Podczas porodu osoba towarzysząca nie może opuścić sali porodowej i bezwzględnie musi przestrzegać poleceń personelu medycznego. W przypadku zabiegów medycznych osoba towarzysząca może zostać poproszona o opuszczenie sali i oczekiwanie we wskazanym miejscu.

 6. Podczas pobytu w szpitalu osobie towarzyszącej zaleca się częste mycie i dezynfekcja rąk.

 7. Maksymalnie 2 godziny po porodzie osoba towarzysząca opuszcza szpital bez możliwości ponownego wejścia na oddział.


Informujemy, że osoby niespełniające powyższych warunków, nietrzeźwe lub pod wpływem środków psychoaktywnych nie będą mogły uczestniczyć w porodzie. Przypominamy o bezwzględnym zakazie palenia na terenie szpitala.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy