Nie żyje siostra Magdalena, kustosz papieskiego domu i nauczycielka religii

, MAGAZYN, Wiadomości, 30.09.2020 11:30, PG
W czwartek (01.10.) o godz. 10:30 w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach odbędzie się msza św. pogrzebowa znanej i lubianej w Wadowicach siostry Magdaleny. Modlitwa różańcowa przed mszą odbędzie się o godzinie 10:00.
Nie żyje siostra Magdalena, kustosz papieskiego domu i nauczycielka religii

We wtorek (29.09) w wieku 85 lat, w 64 roku życia zakonnego odeszła do Pana siostra Magdalena (Daniela Strzelecka).

Siostra Magdalena (Daniela Strzelecka) była nazaretanką, nauczycielką religii a także kustoszem muzeum papieskiego w Wadowicach. Miała 85 lat.

Siostra Magdalena wychowała się w patriotycznej rodzinie. Jej ojciec był legionistą Józefa Piłsudskiego i brał udział w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 roku. W czasie II wojny światowej w ich domu mieściła się skrzynka kontaktowa Armii Krajowej.

Śluby zakonne przyjęła w 1957 roku w Zgromadzeniu Nazaretanek w Kielcach, następne etapy jej służby zakonnej to Częstochowa, Piekoszów, Kraków, a od 1977 roku Wadowice. Przez lata pełniła rolę kustosza Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy