Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.09.2020 15:13, red
Rząd postanowił zareagować na rosnącą ilość przypadków zakażeń koronawirusem i wprowadza nowe ograniczenia.
Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia
Ostatnie dni to rekordowe przyrosty zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dotyczy to zdiagnozowanych przypadków. Rząd postanowił na to zareagować i wprowadza nowe ograniczenia.

Nowe ograniczenia dotyczą tylko stref zielonej, żółtej i czerwonej, w których notuje się najwięcej nowych zakażeń koronawirusem.

Aktualnie w naszym regionie strefa żółta obowiązuje na terenie powiatu suskiego, ale to się może zmienić, bo lista powiatów i miasta ze strefami jest co tydzień w czwartki aktualizowana.

Najważniejsze nowe obostrzenia to:

- zgromadzenia i wesela w strefie zielonej zostaną ograniczone do 100 osób, w strefie żółtej - do 75 osób, a w strefie czerwonej - do 50 osób.

- w strefie czerwonej ograniczona zostanie działalność punktów gastronomicznych, barów, pubów do godziny 22.

- w strefie żółtej i czerwonej trzeba będzie nosić maseczki na świeżym powietrzu - do tej pory taki nakaz obowiązywał jedynie w strefie czerwonej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział także zmiany w podejściu do pacjentów z koronawirusem. Pacjent z dodatnim wynikiem ma wrócić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub do lekarza na poziomie "szpitalnictwa COVID-owego". Tam lekarz oceni, na ile przebieg choroby ma charakter ciężki lub lekki. Jeśli objawów nie będzie, lekarz może nakazać izolację domową.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 29.09.2020 16:02

Przecież przed wyborami ten kłamca moroawicki wrzeszczał na pochodzie że wygrywany walkę z koronawirusem