reklama

NIE dla wieży telekomunikacyjnej. Mieszkańcy protestują [VIDEO] [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.07.2019 13:15, PG
Rozmawialiśmy w tej sprawie z mieszkańcami. Jest stanowisko firmy, która ma budować wieżę.
NIE dla wieży telekomunikacyjnej. Mieszkańcy protestują [VIDEO] [AKTUALIZACJA]

W marcu tego roku w miejscowości Nowa Wieś (gmina Kęty) zawrzało. Mieszkańcy ul. Jagielońskiej, w pobliżu kościoła, otrzymali zawiadomienia o budowie kilkudziesięciometrowej wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową tuż pod ich oknami.

Firma Emitel s.a. dogadała się z właścicielem jednej z działek i postanowiła właśnie w tym miejscu wybudować nadajnik.

Mieszkańcy, gdy tylko dowiedzieli się o sprawie, solidarnie sprzeciwili się budowie i zebrali ponad 1300 podpisów pod petycją protestacyjną do starosty oświęcimskiego oraz wojewody małopolskiego.

Starosta poparł mieszkańców i nie wydał pozwolenia na budowę z uwagi na niezgodność inwestycji z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kęty, bo teren przy ul. Jagiellońskiej jest przeznaczony na zabudowę jednorodzinną.

Firma złożyła odwołanie od decyzji starosty do wojewody małopolskiego. Zaniepokojeni mieszkańcy czekają na ruch wojewody, jednak jak nam mówią nie poddadzą się i jeśli trzeba będzie wkroczą na ścieżkę sądową.

Nie ma się co dziwić. Kto chciałby mieć pod domem kilkudziesięciometrowy, napromieniowany maszt? Mieszkańców wspiera sołtys Dorota Kusak.

Więcej na temat w materiale video.


AKTUALIZACJA. 11.07.2019 g. 13:00

Zwróciliśmy się z zapytaniem do firmy Emitel s.a. do czego konkretnie będzie wykorzystywana ta wieża, kiedy jest planowany termin rozpoczęcia budowy, oraz czy firma rozważa rezygnację z tej inwestycji w związku z niezadowoleniem okolicznych mieszkańców i ich oficjalnym protestem z 1300 podpisami złożonym do starosty oświęcimskiego i wojewody małopolskiego.

Taką otrzymaliśmy odpowiedź:

Obiekt w Nowej Wsi będzie wykorzystywany do poprawy zasięgów telefonii komórkowych. Początek budowy przewidujemy na późną jesień. Zachowanie dobrych relacji z lokalnymi społecznościami należy do priorytetów Emitel, dlatego przedstawiciele firmy są otwarci na wszelkiego typu uwagi i opinie. Przy planowaniu inwestycji Emitel zawsze dochowuje najwyższej staranności w wypełnianiu obowiązujących przepisów prawa i buduje obiekty zgodnie z lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mateo, 12.07.2019 13:30

Żeby w XXI wieku istniał taki ciemnogród :-(

aleocochodzi, 11.07.2019 21:50

A w telewizorze panika bo brakuje trucizn w aptekach. Ludzie mogą zacząć zdrowieć jak przestaną je zażywać.

aleocochodzi, 11.07.2019 21:47

Palenie czystego tytoniu dobrze przygotowanego (przefermentowanego) jest nieszkodliwe. Szkodliwe jest przygotowywanie tytoniu przemysłowymi metodami stosując chemię. Taki dym tytoniowy zamiast odczynu zasadowego ma kwaśny. To może przyczyniać się do powstania raka. Ale generalnie szkodliwość palenia wymyślono po to żeby przykryć negatywne skutki prób jądrowych których było po obu stronach kilka tysięcy. Napromieniowane cząstki alfa osadzające się w płucach palący kaszląc lepiej odksztuszali. Wśród nich było mniej zachorowań niż wśród niepalących. Wymyślono więc biernego palacza. Jesteśmy okłamywani systemowo praktycznie w każdej sprawie.

bracki7, 11.07.2019 10:47

EDIT Uwielbiam czytać te artykuły. Mieszkańcy wsi X protestują przeciwko budowie masztu telekomunikacyjnego. A potem w niedziele idą do kościoła, obok którego pewnie i tak mieszkają, na którego wieży mają zainstalowane te same nadajniki i przekaźniki, przeciwko którym budowie protestują. Czysta hipokryzja...

mirko2006, 11.07.2019 10:01

Turboplazmotron, Ty już jesteś pierwszym przykładem tych wszystkich złych oddziaływań pola magnetycznego, ludzie nie ma odwrotu od nowych technologi. A po prawdzie to było by super żeby tylko to promieniowanie nam szkodziło.

Turboplazmotron, 11.07.2019 08:41

W pierwszej połowie XX w twierdzono że palenie papierosów nie jest szkodliwe.11 stycznia 1964 r. lekarz naczelny USA Luther Terry ogłosił raport, który po raz pierwszy zwrócił uwagę, że palenie tytoniu jest szkodliwe, powoduje raka i skraca życie. W Polsce walka z nikotynizmem zaczęła się 30 lat później.Przemysł tytoniowy twierdził wtedy, że papierosy z filtrem są całkowicie bezpieczne.Smog elektromagnetyczny nie jest fikcją a jak wpływa na nasze zdrowie okaże się za kilkanaście lat.

-JOE-, 11.07.2019 07:16

Takie czasy że konserwa mięsna z 3% mięsa nie szkodzi, kuchenka mikrofalowa nie szkodzi, chleb ze spulchniaczami nie szkodzi, wszystkie E 30... nie szkodzą bo sami za to płacimy ale maszt szkodzi najbardziej bo ktoś inny dostał kasę.

Jan1970, 11.07.2019 00:05

Po pierwsze z tych 1300 głosów na NIE to 90% ludzie nie mający zielonego pojęcia o tej technologii A przesądnie biorących się raka gsm.... reszta 10% to działkowicze którym było by to obojętne gdyby mieszkali 1km dalej. A Pani sołtys to kamikadze twierdząca bojaźń o emisję promieniowania a z odwagą kładzie przed sobą smartfona... czarnogród. Coś w stylu ból d....y że to nie u mnie na działce ... bo sąsiad zarobi. Żenada

Turboplazmotron, 10.07.2019 21:41

dr Lennart Hardell, epidemiolog i onkolog ze szpitala uniwersyteckiego w Oerebro w Szwecji mówi otwarcie: wyniki badań w ramach NTP(Narodowego Programu Toksykologii USA ) w połączeniu z badaniami Instytutu Ramazzini dostarczają mocnych dowodów na rzecz uznania promieniowania elektromagnetycznego jako czynnika rakotwórczego. Z kolei profesor Anthony B. Miller, wieloletni doradca Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdził, że dowody wskazujące na to, że komunikacja bezprzewodowa jest rakotwórcza są coraz mocniejsze i nie mogą być dłużej ignorowane.

cath, 10.07.2019 21:12

Maszt to źródło promieniowania ale chyba jeszcze większym są komórki logujące się do stacji bazowej w przypadku słabego sygnału.I przytkniete do głowy .To im nie przeszkadza .W bloku wystarczy włączyć skanowanie sieci by zobaczyć ile nadajników jest w pobliżu , kuchenki mikrofalowe .W większych miastach nawet nie wiadomo gdzie są nadajniki na wsiach był zawsze problem.Kiedys tez kury nie niosły się przez aeroplanu.

mirko2006, 10.07.2019 17:48

,,**,,", - święte słowa, wszystko jasne tu chodzi o kasę, którą zwinie sąsiad od działki a nie o co innego. A z kulturą i sposobem wypowiedzi to jakaś tragedia, najlepszy ten górnik od "społecznej społeczności i winorośli". Pani sołtys ma jakieś podstawy, badania promieniowania by twierdzić, że nadajnik będzie szkodliwy? Czy tak wydumała po obiedzie przed kolacją? Racja z kościołów też potrzeba zdjąć nadajniki idąc tokiem myślenia tych specjalistów z komitetu obrony przed nadajnikiem GSM.

",,**,,", 10.07.2019 16:24

A czy te osoby ktore mają problem korzystają z telefonów komórkowych??? Jakoś ludziom nie przeszkadza promieniowanie z telefonow w kieszeni,śpią z telefonami przy lebach, nadajniki sa na Kościołach,a parafianie wychodzac z mszy az świecą napromieniowani i jest niby ok, wiec w czym problem??? I uwaga, nie wypada przed kamerą wieśniaki krzyżowac nóg. Troche kultury!!!!