reklama

W rejonie Leskowca ujawniono szczątki ludzkie

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 10.07.2019 13:00, red
- Odnalezione szczątki zostaną poddane teraz identyfikacji genetycznej - informuje IPN.
W rejonie Leskowca ujawniono szczątki ludzkie
Jak informuje Instytut Pamięci Narodowej, Zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN podczas prac poszukiwawczych w okolicy szczytu Leskowiec w Beskidzie Małym ujawnił szczątki ludzkie. Szczątki znajdowały się w miejscu, które było wskazywane jako domniemane miejsce pochówku członka partyzanckiego oddziału sierż. Jana Ziomkowskiego, ps. „Śmiały”, który poniósł śmierć w 1946 r. i został pochowany przez kolegów w pobliżu osiedla Sadyba pod Leskowcem.

- Specjaliści IPN, na podstawie informacji otrzymanych od rodziny poszukiwanego partyzanta, a także w oparciu o kwerendę archiwalną i rozpoznanie terenowe podjęli 8 lipca 2019 roku czynności mające na celu ustalenie, czy we wskazanym miejscu rzeczywiście znajdują się szczątki.
W jamie grobowej ujawniono również elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego, a także przedmioty osobiste. Odnalezione szczątki zostaną poddane teraz identyfikacji genetycznej - informuje Instytut Pamięci Narodowej.

Odnalezione szczątki zostały zabezpieczone decyzją prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Krakowie i przekazane do krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej.
źródło i foto: IPN

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy