reklama
reklama

Miasto partnerskie Andrychowa w gruzach [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 08.03.2022 20:40, foto: facebook/Volodymyr Matsokin
Andrychów współpracuje z dwoma ukraińskimi miastami: Izium i Storożyniec, w pierwszych dniach wojny szczególnie to pierwsze odczuwa rosyjską inwazję.
Miasto partnerskie Andrychowa w gruzach [FOTO]
Izium (Izyum) to jedno z dwóch miast partnerskich Andrychowa w Ukrainie. 45-tysięczne Izium położone jest we wschodniej Ukrainie, w obwodzie charkowskim. Jak informują media, w nocy (7/8.03) miasto zostało zniszczone przez wojska rosyjskie.Zastępca mera miasta Wołodymyr Macokin poinformował, że miasto w wyniku próby zdobycia przez wojska rosyjskie zostało "całkowicie zniszczone", dlatego zwraca się z prośbą o utworzenie zielonych korytarzy, aby ludność miasta mogła otrzymać pomoc humanitarną.

- Mieszkańcy potrzebują pilnej pomocy humanitarnej, ale Rosjanom jak dotąd nie udało się zająć miasta - podaje portal Ukrainska Prawda.

Ostrzelane, zbombardowane zostały osiedla mieszkaniowe i m.in szpital. Rosjanie wysadzili także mosty.

Tak wygląda szpital w Izium w nocnym bombardowaniu.


Według sztabu generalnego, wróg poniósł straty w czasie nocnej próby zdobycia miasta. Z relacji wynika, że wojska rosyjskie rozlokowały swój sprzęt między budynkami mieszkalnymi w ukraińskich miejscowościach i wykorzystują cywilów jako żywe tarcze - powiedział doradca szefa MSW Ukrainy Wadym Denysenko.

- Specjalnie stoją w podwórkach, byśmy nie mieli możliwości teraz ich wyprzeć z tych terytoriów. Bo rozumieją, że nie będziemy strzelać do domów, do obiektów cywilnych, do ludzi. I na tym polega cały cynizm sytuacji - podkreślił Denysenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.


Z partnerami w Izium władze Andrychowa nie mają aktualnie kontaktu.

Andrychów współpracuje także z ukraińskim Storożyńcem. Tam we wtorek wysłano dwa busy z darami od mieszkańców Andrychowa.


źródło: RMF, Interia, twitter, facebook
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy