reklama
reklama

Na Ukrainę wyruszyły dwa wypełnione po brzegi darami auta z Andrychowa [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 08.03.2022 14:35,
We wtorek (8.03) po południu do Storożyńca na Ukrainie wyruszyły z Andrychowa dwa samochody, wypełnione po brzegi darami.
Na Ukrainę wyruszyły dwa wypełnione po brzegi darami auta z Andrychowa [FOTO]
Ukraiński Storożyniec to partnerskie miasto Andrychowa. Jego władze poprosiły ostatnio andrychowian o pomoc. Potrzebne są samochody, które będą wykorzystywane do zabezpieczenia logistycznego w trudnych dla ukraińców czasach.

Władze gminy Andrychów zdecydowały o przekazaniu dwóch pojazdów: busa z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie oraz strażackiej gazeli z OSP Rzyki.

We wtorek (8.03) po południu pojazdy wyruszyły w trasę do Storożyńca. Auta zostały wypełnione do brzegi darami: żywnością i innymi artykułami pierwszej potrzeby. Samochody zostaną dostarczone na granicę polsko-ukraińską, a stamtąd odebrane przez Ukraińców.

Kierowców z granicy ma odebrać burmistrz Tomasz Żak.


Dodajmy, że w Andrychowie cały czas trwa akcja pomocy dla Ukrainy.

W remizie OSP Andrychów przez cały tydzień będzie w dalszym ciągu prowadzona zbiórka dla Ukrainy. Zebrane dary zostaną w najbliższych dniach przekazane do magazynów przy granicy, a część trafi do uchodźców, którzy w ostatnich dniach przyjechali do gminy Andrychów. Z ostatnich danych zebranych przez urzędników wiadomo, że aktualnie na terenie gminy Andrychów przebywa już ponad 700 uchodźców z Ukrainy.

W Urzędzie Miejskim w Andrychowie uruchomiono specjalny punkt konsultacyjno-informacyjny dla obywateli Ukrainy oraz dla mieszkańców udzielających im pomocy.

- Specjalna andrychowska infolinia dla obywateli Ukrainy szukających schronienia na naszym terenie: 728 684 240, 33 842 99 12 i 573 178 423 (numer dla osób, które posiadają miejsce/lokal dla uchodźców z Ukrainy) - czytamy w komunikacie UM Andrychówfoto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy