reklama
reklama

Jak żyje się w gminie Andrychów? Jest ankieta

MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2024 17:00, eł

Czego mieszkańcom brakuje, jakich zmian oczekują, co jest dla nich ważne?

Jak żyje się w gminie Andrychów? Jest ankieta

Stowarzyszenie Andrychów – Twoja Gmina – Nasza Przyszłość, którego szefową jest kandydatka na burmistrza Andrychowa Ewelina Szypuła, opracowało ankietę dla mieszkańców. Chce dzięki odpowiedziom na zebrane w niej pytania ustalić, co jest dla nich ważne, jakie są ich potrzeby, jakich zmian oczekują.

- Stowarzyszenie Andrychów – Twoja Gmina – Nasza Przyszłość to obywatelska inicjatywa mieszkańców, którzy chcą mieć wpływ na kierunek, w jakim rozwija się gmina Andrychów. Chcemy ją zmieniać poprzez identyfikację potrzeb mieszkańców i oddolne akcje społeczne. Nikt lepiej od Was nie zna bowiem lokalnych problemów. Dlatego kierujemy do Was prośbę o wypełnienie poniższej ankiety. Podzielcie się opinią na temat spraw ważnych dla Waszej okolicy! - apeluje prezes stowarzyszenia Ewelina Szypuła.

W ankiecie zawarte są pytania o to, jak mieszkańcy oceniają warunki do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, dostęp do infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, a także wodociągów i kanalizacji, stan dróg, dostosowanie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej do potrzeb pasażerów, dostępność i jakość opieki zdrowotnej, jakość rządzenia w gminie, poziom jej zadłużenia.

Autorzy ankiety proszą też o wybranie z listy i zaznaczenie priorytetowych spraw, które powinny być przedmiotem największej troski władz Andrychowa w najbliższych latach. Znalazły się na niej między innymi takie pozycje, jak sprzeciw dotyczący budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów, budowa nowych i modernizacja istniejących dróg oraz chodników, oddłużenie gminy, utworzenie żłobków i domu seniora czy modernizacja i doposażenie przedszkoli oraz szkół.

Ankieta dostępna jest TUTAJ.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zużyty zdzisek, 27.01.2024 15:14

Szukam etymologii słowa termiczny i nigdzie nie ma, że to ma coś wspólnego z lodem. prawdziwe znaczenie jest takie: "Co to znaczy termiczny? Co prawda, definicja jest równie skromna: „mający związek z ciepłem”, synonim: cieplny, ale pojawiają się również związki frazeologiczne, takie jak np. obróbka termiczna: poddawanie działaniu wysokich temperatur materiałów metalowych lub żywności.

zużyty zdzisek, 27.01.2024 15:08

Kurde. Czegoś tutaj nie rozumiem. Wiem, że zdzisek puszcza różne tematy aby zamydlić postrzeganie rzeczywistości, często wykorzystując dobroć i bezgraniczne zaufanie ludzi starszych. (Aniaseniorka). To pytam Was mieszkańców. Czy jak gotuję obiad to przeprowadzam proces zgazyfikowania warzyw? Czy też przeprowadzam proces termicznej obróbki potraw? Ten zapis w planie zagospodarowania o "planowany zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi" świadczy o tym , że tam nie będzie się śmieci zamrażać tylko spalać". Nie ma w Polsce takiej sprawdzonej technologii, która na tak wielką skalę pozwoli bez spalania -spalać śmieci. Ludzie nie dajmy się wkręcić burmistrzowi. Stop spalarni śmieci.

slift, 27.01.2024 13:28

Kilka nieśmiertelnych myśli Wielkiego Polaka na dzisiejsze niepewne czasy: Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie. Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa. Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą. Nierzadko spotykamy się ze zdaniem, że nowoczesny Polak powinien jak najmniej być Polakiem. W stosunkach między narodami nie ma słuszności i krzywdy, ale tylko jest siła i słabość.

Aniaseniorka , 26.01.2024 10:15

Skalpel , dziękuję za bardzo dobry cytat z planu zagospodarowania czyli " planowany zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi, w tym dla powiązanych z zakładem lub uzupełniających procesów technologicznych.” a czytając dokładnie dokumenty dotyczące tego punktu można się dowiedzieć , że nie o spalarnie odpadów chodzi .

Skalpel, 25.01.2024 13:41

@Aniaseniorka zobacz co jest napisane w planie zagospodarowania „d) w granicach terenu A2.2/3.P2 – lokalizowanie przedsięwzięć służących optymalizacji gospodarki odpadowej oraz energetycznej w gminie Andrychów, w szczególności obejmującej planowany zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi, w tym dla powiązanych z zakładem lub uzupełniających procesów technologicznych.”

Bento, 25.01.2024 12:44

http://www.tnz.most.org.pl/kontakt

Bento, 25.01.2024 12:43

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/co-ze-spalarnia-w-oswiecimiu-sad-uznal-skarge-ekologow,423184.html

Bento, 25.01.2024 12:43

@Aniaseniorka - powiedzmy, że ja się kompletnie nie znam na spalarniach, a na chemii spałem. Proponuję porozmawiać z kimś kompetentnym w temacie. Życzę szerszego otwarcia oczu na rzeczywistość i dostrzegania różnicy między tym co Tomek Żak obiecuje z uśmiechem na twarzy, a tym co robi faktycznie, czyje interesy realizuje i jakie są FAKTY. Pozdrawiam

Archanioł Michał, 25.01.2024 11:14

@Aniaseniorka doskonale rozumiem opis laboratoryjnego procesu technologicznego. Mowa jest jednak o procesie przemysłowym, który aktualnie jest EKSPERYMENTALNY ( zdziśkowi raz się to wymskło i więcej tego nie powtarza sic! ). No chyba , że mówimy o technologii kompletnie oderwanej od EKONOMI. Dlatego opowiadanie o niezależności energetycznej nazywam MAJACZENIEM. Ania oczywiście o tym nie pisze ale po cichu wodza w tych MAJAKACH swoim pisaniem wspiera.. ps Rozmowa ze ślepym o kolorach jest niezwykle rozwijająca :).

Aniaseniorka , 25.01.2024 10:08

Michale Archaniele - klasyka w twoim wydaniu , jak czegoś się nie rozumie , bo przekracza to zakres pojmowania - to na pewno wg tej osoby czegoś takiego nie ma . Niestety nic na to się nie poradzi , mądry jak nie wie , to poczyta , zapyta specjalistów i spróbuje zrozumieć a głupiec - no cóż z takimi się nie dyskutuje bo to jak rozmowa z ślepym o kolorach .

Archanioł Michał, 25.01.2024 09:41

@Aniaseniorka czytając pomyślałem jaka ładna bajka ale przecież bajki dzieciom opowiada się gdy idą spać. O północy już tylko się MAJACZY. ps księżyc w pełni robi swoje cn.

Bento, 25.01.2024 01:09

@ranyjulek - bardzo ładnie pokazujesz o co chodzi Żakowi i spółce i tak zwanemu "biznesowi"... i jaki mają wspólny stosunek do ludzi: "PS. Spalarnia w Andrychowie będzie a jeśli ludzie którzy dostrzegają jak ważna to inwestycja wesprą Pana Burmistrza w kampanii to znaczy że po prostu wiedzą z kim "grać" To źle????" To dobrze jeśli biznes wie z kim grać. Ale tępi ludzie tego nie zrozumieją". Przy okazji ładnie nawiązujesz do tematu grzechów społecznych: "BIZNES BEZ ETYKI. Moralność jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. Jest także niezwykle istotna w biznesie. Prawdziwy sukces w życiu wiąże się bowiem nierozerwalnie z tym, jak traktujemy siebie nawzajem. Całe nasze postępowanie ma wpływ na kształt świata oraz ludzkiej cywilizacji. Jeśli nie działamy etycznie w swojej pracy, jak możemy stworzyć etyczne społeczeństwo? Spędzamy w pracy znaczną część życia. To w niej budujemy wiele swoich nawyków i schematów myślowych. Jeśli oszukujemy – współpracowników, pracodawców, podwładnych – z czasem zaczynamy to samo robić w życiu prywatnym. Ludzki duch ma zadziwiającą łatwość w przyzwyczajaniu się do pewnych wzorców. A kiedy już nimi nasiąknie, zaczyna stosować je we wszystkich dziedzinach życia. To nie jest tak, że w biznesie ktoś jest wredną bestią, a w domu milutkim tatusiem. Przecież to wciąż ta sama osoba. Prędzej czy później przeniesie negatywne nawyki z pracy do domu rodzinnego. A wówczas ktoś będzie płakał... zysk nie jest najważniejszy. Cenniejsze jest działanie, które przynosi pozytywne efekty dla wszystkich."

Burakz wiejskiej , 25.01.2024 01:09

staszek prus na króla Andrychowa

Aniaseniorka , 25.01.2024 01:07

wypełniłam ta nieszczęsną ankietę i mam nadzieję , że kandydatka na burmistrza przeczyta . Rozbawiło mnie pytanie o sprzeciw przeciwko spalarni odpadów . Oczywiście jestem jak najbardziej przeciwko spalarni , Szkopuł w tym , ze nigdy budowa spalarni odpadów nie była rozważana . Zawsze była mowa o termicznej gazyfikacji odpadów . JUz dziecko po szkole podstawowej , jak uważało na lekcjach chemii , wie jaka jest różnica miedzy spalaniem a gazyfikacja plazmową . Spalanie odpadów powoduje emisję do atmosfery:tlenków azotu, tlenków siarki, lotnych popiołów, CO,CO2, kwaśnych gazów, ołowiu, kadmu, rtęci oraz składników organicznych: miedzy innymi dioxyn i furanów (10.000-razy b. szkodliwych od cyjanku potasu , termiczna gazyfikacja plazmowa przekształca związki organiczne (CXHY) w wysokoenergetyczny syngas (H2 , CO) a beztlenowa atmosfera w gazyfikatorze zapobiega spalaniu i tworzeniu szkodliwych związków (NOX , , SOX , dioksyn, furanów)

kaczor, 25.01.2024 01:04

https://www.facebook.com/AndrychowTwojaGmina

leon, 25.01.2024 00:08

hehehe dobre łowca :)))))) ranyjulek - racja . z kim niby ma przegrać Burmistrz? Z kimś kto w ogóle nie jest znany czy z kimś kto jest znany z miłości do " wody " i kto ma szansę na Oskara w kategorii picia " wody " do kamery ? Ech. Wystarczy nic nie robić. Samo znowu przyjdzie :)

Łowca Dziewic, 24.01.2024 23:36

A co się stało z najlepszym kandydatem na kandydata Krzysztofem Kubieniem? Do europarlamentu startuje ?

ranyjulek, 24.01.2024 23:24

"PS. Spalarnia w Andrychowie będzie a jeśli ludzie którzy dostrzegają jak ważna to inwestycja wesprą Pana Burmistrza w kampanii to znaczy że po prostu wiedzą z kim "grać" To źle????" To dobrze jeśli biznes wie z kim grać. Ale tępi ludzie tego nie zrozumieją

ranyjulek, 24.01.2024 23:23

to prawda leon. Kobiety nikt nie zna i już nie pozna bo przez dwa miesiące to może sobie wycieczkę na Madagaskar zamówić a nie zbudować markę , kampanii też nie ma żadnej albo ma taką jakby jej prowadził ją Kamil Samochwała heehehe To wyluzuj człopie - koniczynka - nie ma sensu żyłować się. Burmistrz i Wiceburmistrz trzema wywiadami w naszym radiu skasują dziewczę

Zakolog, 24.01.2024 23:09

@Bento - burmistrza Żaka już nie ma, ja to wiem, on to wie, i dlatego nie chce podzielić losu Ludwika XVI, a taka będzie społeczna emocja. Zgromadzony wokół niego pierwszy krąg dziobania też to wie i na razie jeszcze półgłosem krzyczy Umarł król, niech żyje Wojtuś Kopiujwklej. I rzeczywiście, te popłuczyny po Imperatorze jeszcze mają szansę na przetrwanie i kontynuowanie monarchii absolutnej. Czy się uda, nie ma znaczenia, problem w tym, że może się udać! A wtedy żegnaj Republiko witaj Spalarnio.

Bento, 24.01.2024 23:05

@patriotaRP - A propos grzechu to w kontekście tematu zasadniczego artykułu cytat na temat jednego z najcięższych grzechów społecznych: "POLITYKA BEZ ZASAD (etycznych, moralnych). W dzisiejszych czasach widzimy to na każdym kroku. Możni tego świata dysponują ogromną władzą. Ich możliwości są większe, niż były kiedykolwiek przedtem. Politycy potrafią manipulować społeczeństwami na niespotykaną skalę, kontrolują przepływ informacji i wpływają na najbardziej intymne sfery życia obywateli. Przy tym zazwyczaj brakuje im moralności i zasad, na których mogliby oprzeć swoje postępowanie. Nie dbają o nikogo poza sobą. Zamiast pracować dla dobra społecznego, wykorzystują swoją pozycję i gnębią narody. Nie chcę w tym miejscu nikogo wytykać palcami, ale wystarczy włączyć wieczorne wiadomości (albo poczytać mamNewsa), by samemu się przekonać. Jeśli rządzącym brakuje zasad, nie są ludźmi, na których możemy polegać. Żyjemy w społeczeństwach, w których wszystko może się nagle wywrócić do góry nogami. Politycy pracują nad swoimi wizerunkami, tworząc powierzchowne iluzje mające im zapewnić odpowiednio wysokie zyski ze sprawowanej funkcji. W ten sposób dochodzimy do systemu politycznego funkcjonującego odrębnie od praw naturalnych. Zamiast się na nich opierać, system ten zaprzecza im coraz bardziej. Równość, sprawiedliwość, poszanowanie prawa – to wszystko przestaje mieć znaczenie. Antidotum: wystarczy, jeśli wbijemy sobie wszyscy (łącznie z politykami) do głowy jedną zasadę: rolą urzędnika państwowego jest służenie, a nie rządzenie. Kto tego nie rozumie, nie powinien pełnić żadnej funkcji publicznej." To głosować na Ewelinę Szypułę , czy na Tomasza Żaka? w sensie aby nie mieć współudziału w ciężkim grzechu...

leon, 24.01.2024 22:59

PS. Spalarnia w Andrychowie będzie a jeśli ludzie którzy dostrzegają jak ważna to inwestycja wesprą Pana Burmistrza w kampanii to znaczy że po prostu wiedzą z kim "grać" To źle????

leon, 24.01.2024 22:57

luz, blues p. Szypuła może sobie tworzyć i milion ankiet. Problem polega na tym że prawie nikt jej w gminie nie zna Buahahahahaha Ona nie ma szans. Ta druga także choćby Maciuś stawał na głowie. Tak więc pogudźcie się że Pan Burmistrz idzie po 4 kadencję i 18 lat rządów w Andrychowie.

patriotaRP, 24.01.2024 22:52

Dzieciobójczy pakiet rządu. Gabinet Tuska zapowiada „pigułkę dzień po” bez recepty już dla 15 latek i aborcyjną ofensywę. Dlatego też wprowadzili in vitro bo po takich tabletkach ciężko będzie zajść w ciążę... Czy ludzie jeszcze wiedzą co to jest grzech ??? Głosując na takich ludzi ma się współudział w tych ciężkich grzechach !!!!!!

Bento, 24.01.2024 21:34

Osoby, które chcą robić w Andrychowie biznes na śmieciach kosztem zdrowia Mieszkańców, oraz osoby robiące kasę na sprzedaży ciepła uzależnionym od niego Mieszkańcom i firmom chętnie wydadzą każde pieniądze, aby utrzymać obecnego burmistrza na stanowisku. Ciekawe, czy Andrychowianie kolejny raz się nabiorą na plakaty z obietnicami i opłacone wpisy klakierów Żaka w mediach społecznościowych i nie tylko.

zużyty zdzisek, 24.01.2024 21:10

Bystrzycko Maniek. Wyczaiłeś tego pozbawionego kultury faceta, któremu wydaje się, że jest dowcipny a jest zwykłym prymitywem, który jak jego pryncypał donosi na tych co mają inne zdanie. Stasek. Wymyśl coś innego.

kamila86, 24.01.2024 21:09

po trzecie w tak zwanej zakolandii popłoch w związku z panią Eweliną . Gotowi są wydać ogromne pieniądzą na kampanię. Pieniądze mogą dać ci jakim zależy na budowie spalarni w Andrychowie. Dlatego Pani Szypuła jeszcze wiele kłamstw na swój temat będzie musiała znieść.

kamila86, 24.01.2024 21:05

po drugie dobrai fajna inicjatywa z ankietą

kamila86, 24.01.2024 21:05

po pierwsze nie żadna "koniczynka" czyli tak zwany Staszek Niebystrzycki

maniek, 24.01.2024 20:58

Stasiu - czemu przedstawiasz się jako koniczynka???? Bystre to nie jest. Nie dość że koledzy wstydzą się że od donosiciela bierzesz kasę to jeszcze teraz wstydzą się że wymyślasz kłamstwa na kobietę dla kilku stów od "Zdziska"

Koniczynka, 24.01.2024 20:52

To Szypułowa tyle lat siedziała i odbierała telefony w biurze najbardziej nieudolnego byłego już posła Polaka i nie zna odpowiedzi na te pytania??? To faktycznie z całym szacunkiem ona jest niepoważna by nie napisać daremna. Ludzie dajcie konkretnego przeciwnika Żakowi a nie jakaś blondynkę. Przecież nikt normalny na nią głosu nie odda i zderzy się ze ścianą jak swego czasu Kubień. Tu potrzeba chłopa z głową na karku i jajami a nie dziewczynkę. Co Szypułowa z posłem Polakiem zrobiła dla mieszkańców miasta i gminy Andrychów z tego o co teraz ma śmiałość pytać??? Odpowiedź brzmi. Zero!!!!!! A mieszkańcom żyje się świetnie. PiS wprowadził PKSy co pół godziny jeżdżą, mamy obwodnicę,ulice wszystkie nowe, chodniki nawet w lesie,teraz jeszcze lotnisko. PiS dotrzymał obietnic.

Koniczynka, 24.01.2024 20:44

To Szypułowa tyle lat siedziała i odbierała telefony w biurze najbardziej nieudolnego byłego już posła Polaka i nie zna odpowiedzi na te pytania??? To faktycznie z całym szacunkiem ona jest niepoważna by nie napisać daremna. Ludzie dajcie konkretnego przeciwnika Żakowi a nie jakaś blondynkę. Przecież nikt normalny na nią głosu nie odda i zderzy się ze ścianą jak swego czasu Kubień. Tu potrzeba chłopa z głową na karku i jajami a nie dziewczynkę.

Obserwator, 24.01.2024 20:09

Miastem powinna rządzić osoba która tutaj mieszka na codzień , żyje z tymi ludźmi, a nie przyjezdni z Oświecimia, Krakowa i nie tylko

Obserwator, 24.01.2024 20:03

Miasto w ruinie, zadłużone, odrapane, zasyfione, a Żak zrobił za wiele milionów staw anteckiego , chyba tylko dla siebie jak przyjeżdża tutaj z Krakowa.

znanywmiescie, 24.01.2024 19:24

Napiszę krótko. ...ujowo.

Zakolog, 24.01.2024 18:57

Przeczytałem ankietę i brakuje w niej fundamentalnego pytania: Czy jesteś za corocznym sprzątaniem brzegów Wieprzówki, przez radną Ewę wraz ze specjalnie wyselekcjonowaną grupą urzędników i funkcjonariuszy, czy raczej powierzyłbyś tę czynność, jako codzienne zadanie pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie? Za równie ważne pytanie można jeszcze uznać: Czy jesteś za wytyczaniem ścieżek narciarskich przez skuter Straży Miejskiej, czy może wolałbyś odśnieżone chodniki i jezdnie bez ścieżek w okresie zimowym?

cath, 24.01.2024 18:15

Odgrzewanie kotleta co 4-5 lat a potem szara rzeczywistość.Skad oni ją wzięli?