Jak działają przychodnie?

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.06.2020 19:30, PG
Sprawdzamy czy również tam poluzowały się obostrzenia.
Jak działają przychodnie?

Rząd znosi powoli kolejne obostrzenia. Od soboty (30.05.) w przestrzeni ogólnodostępnej nie trzeba nosić już maseczek.

A jak w tej kwestii funkcjonują przychodnie? W marcu przychodnie odwołały wszystkie planowe wizyty a porady lekarskie odbywały się przez telefon. Jak to wygląda teraz?

W przychodni PRZY BASENIE w Andrychowie na razie zasady się nie zmieniają – obowiązują teleporady a jeśli lekarz, po konsultacji telefonicznej, zdecyduje że potrzebne jest badanie i wizyta – to takowa jest umawiana na konkretną godzinę. Szczepienia i przyjęcia dzieci są realizowane zgodnie z reżimem sanitarnym, sprawdzana jest temperatura ciała.

Przychodnia specjalistyczna NZOZ MEDICAN w dalszym ciągu preferuje teleporady, ale pacjenci są też przyjmowani w gabinetach. Ze względu na dezynfekcje po każdej wizycie czas porady się znaczenie przedłużył.

Uprzejmie informujemy, że wizyty do poradni NZOZ„MEDICAN” w Andrychowie ul. Krakowska 91 wyznaczane są po rejestracji telefonicznej. W dalszym ciągu w poradniach specjalistycznych preferowane są teleporady - szczególnie u osób starszych. Pacjenci zobowiązani są do udzielenia w ankiecie wywiadu epidemiologicznego dot. ewentualnego kontaktu z osobami, u których stwierdzono COVID-19. Z uwagi na to, że zmieniły się procedury przyjmowania pacjentów - (konieczność przeprowadzania dezynfekcji i wietrzenia gabinetu po każdym pacjencie) - czas porady dla jednego pacjenta uległ przedłużeniu u wszystkich lekarzy. W poczekalniach – w tym stomatologicznej - może przebywać tylko tyle osób, ile jest krzeseł rozstawionych w poczekalniach. Prosimy pacjentów o zakładanie maseczek, rękawiczek i przeprowadzenie dezynfekcji rąk przed wejściem do gabinetu lekarskiego oraz zachowanie odległości minimum 2 m od pozostałych pacjentów. W gabinetach przyjmowani są wyłącznie pacjenci wcześniej zarejestrowani telefonicznie.

Z kolei Powiatowa Przychodnia Specjalistyczna w Wadowicach wznowiła działalność w normalnym trybie czyli przyjmuje pacjentów ale z pewnymi obostrzeniami.Gminy Zakład Opiek Zdrowotnej w Kętach działa cały czas jak w czasie epidemii, czyli teleporady a jeśli lekarz zdecyduje o wizycie to taka się odbywa. – Tak będzie do momentu, kiedy będzie bezpiecznie dla pacjentów. – mówi nam dyrektor GZOZ Adam Piskorz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 01.06.2020 23:32

A jak to będzie trwać rok,dwa lata to praca lekarza będzie polegała na teleporadach. Dlaczego na oddziałach ratunkowych w szpitalach przyjmują lekarze,a w przychodni nie ?

ulubieniec, 01.06.2020 23:27

"Tak będzie do momentu, kiedy będzie bezpiecznie dla pacjentów. " - to są jakieś jaja ! Nie rozumiem.To w ośrodku zdrowia jest niebezpiecznie,a może kontakt z pracownikami medycznymi jest niebezpieczny ? Do kogo mają się zwrócić chorzy,żeby uzyskać pomoc ?