reklama

Koronawirus w regionie. Kilka nowych przypadków zakażeń [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 30.05.2020 17:55,
Sobotni raport sanepidu.
Koronawirus w regionie. Kilka nowych przypadków zakażeń [AKTUALIZACJA]
godz. 17:30
w sobotę wieczorem sanepid informuje, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 10 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 17 do 61 lat, z powiatu oświęcimskiego (1 osoba) i suskiego (11 osób). Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

W powiecie suskim zakażenie zdiagnozowano u pracownic jednego z zakładów.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1215 osób.




godz. 10:00

W sobotę rano małopolski sanepid informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa w Małopolsce - to 2 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 5 do 43 lat, z powiatu oświęcimskiego (3 osoby) i krakowskiego (1 osoba).

Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1203 osób. Wyzdrowiały 853 osoby.

Tak czy inaczej, w Małopolsce zakażeń jest coraz mniej.

Od soboty (30.05) w przestrzeni ogólnodostępnej, na chodnikach, w parkach, nie będzie trzeba nosić maseczek, jeśli pomiędzy osobami zostanie zachowany 2 m dystans. Zniesione zostały też ograniczenia w handlu, bez limitów osób w sklepach, gastronomii oraz w kościołach. W sklepach, kościołach i kinach maseczki oraz odpowiedni dystans obowiązuje nadal.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy