reklama

Pechowa wyprawa na Leskowiec. Turystka złamała nogę i nie miał jej kto pomóc

, Na sygnale, Wiadomości, 29.05.2020 22:00, red
Jest apel ratowników GOPR.
Pechowa wyprawa na Leskowiec. Turystka złamała nogę i nie miał jej kto pomóc

Jak informuje GOPR Beskidy, w czwartek (29.05) do Centrali w Szczyrku zadzwonił turysta informując, że na szlaku prowadzącym z Ponikwi na Leskowiec 46-letnia turystka doznała urazu nogi i nie jest wstanie się poruszać. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, które oddalone jest ok. 70 km od CSR, ratownicy udzielili kobiecie pierwszej pomocy i przetransportowali ją na SOR w Wadowicach z podejrzeniem złamania podudzia.

Goprowcy mówią, że turystka miała dużo szczęścia. Na wycieczkę nie zabrała telefonu, a w czwartek na szlaku praktycznie nie było ruchu turystycznego. Po ok. godzinie od wypadku wspomniany wcześniej turysta spotkał poszkodowaną kobietę i wezwał GOPR.

- Turystka wiele razy podczas transportu do SOR biła się w pierś, iż nie przygotowała się odpowiednio do górskiej wycieczki, a obuwie, w którym wędrowała wyląduje w koszu zaraz po powrocie do domu. Powtarzała, że nawet idąc na szczyt, który zdobywała wielokrotnie, można doznać poważnych obrażeń. Doszła do wniosku, że gdyby nie turysta, który był jedyną osobą napotkaną w ten dzień na szlaku, wszystko mogłoby skończyć się o wiele gorzej... Pogoda była kapryśna, przechodziły burze i ulewne deszcze, a temperatura oscylowała wokół 10st. Celsjusza. Apelujemy o rozważne planowanie górskich wycieczek, dostosowanie ich do prognozy pogody, a także o odpowiedni strój i ekwipunek. Zalecamy instalację aplikacji Ratunek, która nam ułatwia pracę, a Wam może uratować życie.

- apelują goprowcy

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 30.05.2020 06:44

Bez maseczki !!?? extra 10000 za wycieczke na leskowiec