reklama

Nowy sprzęt trafił do szpitala [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 29.05.2020 12:34, INFORMACJA PRASOWA
Pierwsza dostawa została zrealizowana w tym tygodniu, a to jeszcze nie koniec.
Nowy sprzęt trafił do szpitala [FOTO]
Wadowicki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej uczestniczy w programie „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”. Dzięki temu 28 maja do Szpitala został dostarczony pierwszy transport sprzętu zakupionego w ramach tego Projektu.

- Otrzymaliśmy wirówkę laboratoryjną i komorę laminarną, które będą stanowiły wyposażenie Centralnego Laboratorium. Dzięki funduszom europejskim Centralne Laboratorium w Wadowicach zostało zaopatrzone w nowoczesny sprzęt umożliwiający ochronę personelu przed czynnikami patogennymi - informuje Barbara Bulanowska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.


W pracowni analityki ogólnej znajduje się nowoczesna komora laminarna. Umożliwia ona przygotowanie i analizę próbek biologicznych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pracownia została także zaopatrzona w nowoczesną wirówkę posiadającą szczelnie zamykane gilzy chroniące personel przed szkodliwym działaniem powstałego w trakcie wirowania materiału areozolu.

- Należy podkreślić, że w ramach Projektu zostanie zakupiony sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej za kwotę 765 865,52 zł. Dodatkowo otrzymamy ambulans z pełnym wyposażeniem i sprzętem do dezynfekcji powierzchni o wartości 619 299,85 zł. To duże wsparcie dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii - dodaje szefowa szpitala.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest wzmocnienie sektora ochrony zdrowia w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy