reklama
reklama

Gmina Wieprz czeka na pieniądze za wysoką frekwencję w wyborach

MAGAZYN, Wiadomości, 22.02.2024 13:24, eł

Kiedy je dostanie i na co zostaną przeznaczone?

Gmina Wieprz czeka na pieniądze za wysoką frekwencję w wyborach

Zachętą do licznego udziału w październikowych wyborach do Sejmu i Senatu były obietnice nagród finansowych. Gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w powiecie miała otrzymać milion złotych na remizy i drugie tyle na budżet obywatelski. Prócz tego każdej, w której frekwencja przekroczyła 60 %, rząd PiS obiecywał po 250 tys. zł na koła gospodyń wiejskich i działalność sportową.

Bonusy frekwencyjne miały być rozdysponowane jeszcze w ubiegłym roku, ale choć czas mija, samorządy jeszcze nie zobaczyły pieniędzy. W powiecie wadowickim gminą do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją okazał się Wieprz. W wyborach parlamentarnych wzięło tam udział 76,67 % uprawnionych do głosowania. Zapytaliśmy wójt Małgorzatę Chrapek, czy wie coś o wypłacie obiecanych nagród i jak zostaną one podzielone.

- Na ten moment nic nie dostaliśmy. Pieniądze są podobno zaplanowane w budżecie państwa. Na razie były tylko rozmowy ze strażakami i decyzje, na chcą to wydatkować. Środki zostaną podzielone po równo między wszystkie jednostki w gminie. Jeśli chodzi o koła gospodyń wiejskich, pieniądze może otrzymać tylko to jedno, które jest zarejestrowane, czyli KGW w Wieprzu. Ma je podobno dostać dopiero w czerwcu – mówi Małgorzata Chrapek.


Foto: OSP w Wieprzu

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KrisJor, 22.02.2024 15:50

Dokładnie, bardziej taka kasa przydałaby się przedszkolom czy szkołom. No ale gdybym była starą wyjadaczką pod 70-tkę, też bym finansowała koleżanki z lokalnego koła gospodyń, a nie placówki związane z dziećmi. To już nie jej świat niestety. I tak dobrze, że na kapliczki tego nie przeznaczy czy kolejną scenę - panteon...

waldemar231, 22.02.2024 14:46

A czemu koło gospodyń wiejskich ma coś dostać ? Nie można dofinansować przedszkoli ? Kto decyduje na co pójdzie kasa ? Jakim prawem ?