reklama

Drzewo na ścianie... oczyszcza powietrze

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.10.2022 15:01,
Na ścianie jednej ze szkół "wyrosło" wielkie drzewo.
Drzewo na ścianie... oczyszcza powietrze
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze przechodzi gruntowną termomodernizację i remont. Zmieniło się wnętrze szkoły oraz elewacja. Jeszcze do niedawna na ścianie szkoły była zamontowana tablica pokazująca zanieczyszczenie powietrza, wszyscy mieszkańcy mogli na własne oczy zobaczyć jak ogromny to problem.


Zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływa na funkcjonowanie człowieka, a zwłaszcza na funkcjonowanie dzieci. Dlatego ważne są działania mające na celu poprawę jakości powietrza i podnoszenia jakości życia mieszkańców.

- Stąd zrodził się pomysł stworzenia na ścianie szkoły muralu oczyszczającego powietrze. W realizacji projektu pomogła firma Marmator, która sfinansowała namalowanie muralu. Drzewo zostało namalowane farbami fotokatalitycznymi, czyli takimi, które oczyszczają powietrze. Spaliny samochodowe, spaliny z kotłów grzewczych, gazy, dym tytoniowy, tlenki azotu i siarki po zetknięciu z powierzchnią pomalowaną taką farbą, ulegają utylizacji - informuje Urząd Miejski w Zatorze.

źródło: UM Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy