reklama

Wadowice mają, a Andrychów to co?

Polityka, Wiadomości, 04.10.2022 07:40, DK
Takie pytanie przesyłają rodzice młodzieży szkolnej do naszej redakcji.
Wadowice mają, a Andrychów to co?
Niedawno informowaliśmy, że w gminie Wadowice wprowadzony zostanie tzw. Wadowicki Bon Edukacyjny. To jednorazowe 500 zł na każde dziecko. Więcej na ten temat: Mieszkasz w tej gminie i masz dziecko w podstawówce? Dostaniesz dodatkowe 500 zł


Kwota ta ma być przeznaczona na potrzeby edukacyjne uczniów, ale nie trzeba będzie się z niej w żaden sposób rozliczyć. Rodzic, który złoży wniosek, musi mieć pełne prawa rodzicielskie. Niestety, podjęta w tej sprawie uchwała wyklucza, by o wadowickie 500+ starali się również opiekunowie prawni uczniów. Uzyskanie wsparcia nie jest uzależnione od wysokości dochodów. Zanim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach przyzna świadczenie, może przeprowadzić rodzinny wywiad środowiskowy.

Mieszkańcy gminy Andrychów pytają, dlaczego tutejsze władze nie wprowadziły takiego programu. O sytuację zapytaliśmy wiceburmistrza Wojciecha Polaka:

- Na chwile obecną konstruujemy budżet. Odnośnie tego pomysłu dofinansowania, to powiem, że są dzieci, które wymagają pomocy finansowej, ale są takie których rodzice są bardzo zamożni i wprowadzając taki bon należałoby się najpierw zastanowić, które rodziny potrzebują go najbardziej. W każdym razie, na chwilę obecną nie mamy w planach takiego programu. Dodam tylko, że w naszej gminie uczniowie mają całkowicie darmową komunikację - mówi wiceburmistrz

Komunikacja miejska w Andrychowie jest dla młodzieży i emerytów darmowa. Do tej pory (od 5 lat) autobusy z logiem miasta, przewiozły niemal 5 milionów pasażerów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 04.10.2022 10:15

[email protected] masz fobię na tle Tuska. Wskazana wizyta na Dąbrowskiego w Andrychowie. Ale należy pamiętać żeby jednemu dać 500 to drugiemu trzeba zabrać 1500. PiS tak rządzi że ratuje się rozdawnictwem typu dopłata do węgla, czternastki. I dziadki się cieszą a ich renty emerytury pożera ogromna inflacja, ale co tam ważne że jest czternastka. I to jest błędne myślenie.

tomekх, 04.10.2022 09:25

Mam nadzieje że jak PAN Donald przejmie władzę to skończy się to rozdawnictwo ! a niech sobie w Wadowicach pisiorki rozdają pieniądze, mam nadzieję że u nas Burmistrz nie będzie taki rozrzutny.