reklama
reklama

Córki zmarłego cenionego lekarza odebrały przyznany Mu zaszczytny tytuł

MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2023 14:50, red, eł
Tadeusz Ryłko był cenionym pediatrą i internistą, przez wiele lat radnym.
Córki zmarłego cenionego lekarza odebrały przyznany Mu zaszczytny tytuł
W grudniu 2022r. Rada Powiatu Wadowickiego zdecydowała o przyznaniu tytułu "Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego" zmarłemu w listopadzie 2021 r. lekarzowi Tadeuszowi Ryłce z Kalwarii Zebrzydowskiej. Dopiero teraz nadarzyła się okazja, aby rodzinie zmarłego symbolicznie przekazać ten zaszczytny tytuł.

Akt Nadania tytułu oraz okolicznościową statuetkę odebrały córki śp. Tadeusza Ryłki: Barbara Sławińska i Ewa Adamczyk.

„…Ludzie tacy jak Pan Doktor nie robią niczego dla poklasku, dla nagród i podziękowań, ale z całą pewnością to właśnie oni na nie zasługują. Poświęcają swój czas i energię, żeby bezinteresownie pomagać innym…” – takie słowa usłyszeli w czwartek (25.05) radni powiatowi i goście zgromadzeni na uroczystej sesji Rady Powiatu w Wadowicach, której głównym punktem było nadanie zmarłemu w listopadzie 2021 r. Tadeuszowi Ryłce honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego”.Tadeusz Ryłko był cenionym pediatrą i internistą, przez wiele lat radnym. Już we wczesnej młodości znany był ze społecznikowskiego zacięcia i chęci pomocy innym. Z tego powodu wstąpił do Szarych Szeregów. Angażował się w niemal wszelkie sprawy dotyczące Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy. To dzięki niemu powstała przychodnia zdrowia w mieście. Przez dwie kadencje działał w Radzie Powiatu w Wadowicach.

Jako lekarz zabezpieczał medycznie wizytę Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej, był również członkiem międzynarodowej medycznej organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic. Pasjonował go sport. Z sukcesami uprawiał różne jego dyscypliny.

Cieszył się niesłabnącym uznaniem pacjentów. W Internecie nie sposób znaleźć inne niż entuzjastyczne oceny jego pracy. „Lekarz z powołania. Wspaniały człowiek. Dla każdego znalazł dużo czasu na diagnozę. Wiem, że od biedniejszych lub starszych ludzi nie brał opłat za wizyty prywatne” - to tylko jedna z wielu podobnych opinii.foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy