reklama
reklama

Ciemne deszczowe chmury nad Andrychowem i okolicami

MAGAZYN, Wiadomości, 07.08.2023 14:47, EŁ/WB

Nasz fotoreporter uchwycił je, gdy pola w pobliżu galerii handlowej BIG były pięknie oświetlone.

Ciemne deszczowe chmury nad Andrychowem i okolicami

Chmury sprawiają, że wygląd nieboskłonu nad naszymi głowami ciągle się zmienia. Czasem powoli przepływają po nim białe obłoki podobne do bitej śmietany, układające się w fantazyjne kształty. O wschodzie czy zachodzie słońca chmury mienią się odcieniami barwy czerwonej, różowej i pomarańczowej, a przed deszczem stają się stalowoszare lub granatowe.

Unoszące się w dolnej atmosferze skupiska skroplonej pary wodnej zmieniają kolor pod wpływem blasku słońca. Promienie załamują się na maleńkich kropelkach, nadając chmurom różne barwy. Jednak przez burzowe przebijają się z dużym trudem, te są bowiem tak brzemienne w wodę, że światło rozprasza się w górnych ich warstwach. Na sam dół dociera go bardzo mało, stąd ciemne odcienie takich chmur.

Naszemu fotoreporterowi udało się uchwycić je dzisiaj (7 sierpnia) w chwili, gdy zasłaniały tylko część nieba. W efekcie pola w okolicy galerii handlowej BIG w Andrychowie były pięknie oświetlone, a jednocześnie kłębiły się nad nimi niemal czarne chmury, co dawało niezwykle malowniczy kontrast.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy