reklama
reklama

Skurczyła się strefa, w której można zaparkować hulajnogę

Gospodarka, Wiadomości, 07.08.2023 12:14, eł

Sporo osób jest z tego powodu zawiedzionych.

Skurczyła się strefa, w której można zaparkować hulajnogę

Od połowy marca tego roku w Andrychowie działa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych firmy TIER, która od początku cieszy się dużym powodzeniem. Z pojazdów można korzystać o dowolnej porze dnia i nocy, co bardzo ułatwia poruszanie się po mieście. Niestety, już nie po całym…

Do tej pory można było zostawić hulajnogę w dowolnym miejscu w granicach Andrychowa. Teraz strefa, w obrębie której można się poruszać, znacznie się skurczyła. Tymczasem, aby prawidłowo zakończyć proces najmu pojazdu w aplikacji TIER, hulajnoga musi znajdować się w granicach wyznaczonego obszaru. Jeśli użytkownik wyjedzie poza nie i tam zostawi pojazd, zostanie mu naliczona dodatkowa opłata.

Gdzie już nie można dojechać hulajnogą? Na przykład na Pańską Górę, ulicę Bartosza Głowackiego czy Strefową. Takich miejsc jest jednak dużo więcej. Nowe granice strefy, w obrębie której dopuszczalne jest poruszanie się pojazdami firmy TIER, obrazuje mapka pod tekstem.

Zmiany wprowadzono dlatego, że na dotychczasowym obszarze działania bardzo trudno było zapanować nad tym, co użytkownicy robią z hulajnogami. Osoba, która opiekuje się nimi w Andrychowie, musiała je nierzadko wyciągać z upraw ciągnących się przy drogach czy sprowadzać z alejek na Pańskiej Górze. Oczywiście, zmniejszenie terenu strefy nie zapobiegnie porzucaniu pojazdów w niewłaściwych miejscach. Ale ograniczy dostęp użytkowników do pól uprawnych i terenów leśno-parkowych.

Jak głosi regulamin firmy TIER, hulajnóg nie wolno parkować między innymi przy drzewach, znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej, parkomatach, automatach do sprzedaży, ogrodzeniach osób trzecich, ławkach, kontenerach, pojemnikach na śmieci, przed wejściami i wyjściami, na drogach dojazdowych dla transportu publicznego, na ścieżkach rowerowych, na elementach ułatwiających orientację osobom niewidomym, na podwórkach, w parkach i na terenach zielonych oraz w miejscach, w których pojazd zakrywa reklamy lub elementy małej architektury miejskiej i funkcjonalność danego obiektu zostaje ograniczona.

Z ogólnych przepisów ruchu drogowego wynika natomiast, że postój hulajnogi elektrycznej dopuszczalny jest w miejscu do tego przeznaczonym lub „jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi”. Dodatkowy warunek jest taki, by zostawić dla pieszych przynajmniej półtora metra trotuaru.

Tak obecnie wygląda stefa:Tak natomiast wyglądała wcześniej:


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy