reklama
reklama

Będzie burza? Owszem, ale dopiero...

MAGAZYN, Wiadomości, 06.06.2022 14:55, eł

Mogą zdarzyć się też opady gradu.

Będzie burza? Owszem, ale dopiero...

Ciemne chmury wiszą nad regionem, jest gorąco, duszno, a powietrze zdaje się być namacalnie ciężkie. Wiele osób zastanawia się, czy dojdzie dzisiaj (6 czerwca) do burzy. Wszystko bowiem wskazuje, że tak.

Jak się jednak okazuje, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy nie przewiduje na dzisiaj burz. A przynajmniej nie na na naszym terenie. - W poniedziałek przemieszczająca się z zachodu ku centrum kraju zatoka niżowa, i związany z nią układ frontów atmosferycznych, przyniesie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu (do 15 mm) i lokalnymi burzami. Możliwy grad. Słoneczna pogoda utrzyma się w pasie od Mazur, przez Mazowsze, po Małopolskę – podaje IMiGW – PIB.

Ale burze z gradem pojawią się i tutaj, chociaż dopiero jutro. Można się ich spodziewać na obszarze powiatów wadowickiego, suskiego i oświęcimskiego od około 7.30 we wtorek (7 czerwca) aż do piątku. W czasie burz wiatr będzie porywisty, ze zmiennych kierunków, a opady deszczu mogą być bardzo intensywne.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy