reklama

Ze sporym poślizgiem, ale w końcu powstało

, Sport, Wiadomości, 06.06.2022 13:45, eł
Boisko wreszcie otwarte i wypróbowane.
Ze sporym poślizgiem, ale w końcu powstało

Boisko wielofunkcyjne w Rokowie wedle pierwotnych zapowiedzi miało powstać do końca 2020 roku. Niestety, pierwszy wykonawca zmył się z placu budowy, pozostawiając po sobie głębokie wykopy. Trochę trwało, zanim udało się wyłonić kolejnego i dokończyć dzieło, ponieważ – jak twierdzi burmistrz Wadowic – mnożyły się trudności związane z tą inwestycją. W końcu jednak się udało.

Obiekt został już oficjalnie otwarty, co było świetną okazją do zorganizowania wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży. Były dmuchańce, gry i zabawy, bańki mydlane. Nie zabrakło też szalenie popularnego wśród najmłodszych malowania twarzy. Odbyły się także turnieje drużyn młodzieżowych i oldbojów z udziałem mieszkańców Rokowa, Babicy oraz Klubu Sportowego Zaskawianka Wadowice.

- Za namową dzieci, na czas rzutów karnych musiałem wcielić się w rolę bramkarza – śmieje się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Niemałym wabikiem była ufundowana przez włodarza nagroda - rower, który udało się zdobyć Alissie z Ukrainy.

Boisko w Rokowie służy gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Stanowi część Otwartej Strefy Aktywności, która dotychczas obejmowała jedynie siłownię plenerową oraz ławki i stoły do gier.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama