reklama

Wokół legionowej legendy. Muzeum zaprasza na wystawę i do udziału w grze

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.08.2022 07:00, INFORMACJA PRASOWA
Otwarcie wystawy plenerowej na Rynku, gra RPG nawiązująca do pobytu I Brygady Legionów Polskich w Kętach – to wydarzenia proponowane przez kęckie Muzeum w połowie sierpnia (15-16.08). Wszystko w ramach realizowanego zadania „Wokół legionowej legendy. Kęckie wątki w drodze do odzyskania Niepodległości. Interdyscyplinarny projekt edukacyjny”. Portal MamNewsa objął patronat medialny nad wydarzeniami.
Wokół legionowej legendy. Muzeum zaprasza na wystawę i do udziału w grze

W poniedziałek 15 sierpnia – w Święto Wojska Polskiego – tuż po złożeniu wiązanek kwiatów na Rynku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej „Wokół legionowej legendy”. Z jednej strony będzie ona streszczać dzieje pobytu brygadiera Józefa Piłsudskiego i jego I Brygady Legionów Polskich w Kętach zimą 1915 roku. Nie zabraknie więc informacji o najważniejszych miejscach i osobach związanych z tymi wydarzeniami. Z drugiej strony wystawa podsumuje także prowadzone na początku sierpnia Warsztaty Aktywnej Historii „DokumentujeMY”.

Z kolei we wtorek 16 sierpnia o godz. 17.00 Muzeum zaprasza do udziału w grze RGP „Przyszedł nam rozkaz...”, podczas której uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami, przed jakimi ponad sto lat wcześniej musiał stanąć sztab I Brygady. Gracze wcielą się w role legionistów, a od ich decyzji będzie zależeć powodzenie dalszych misji żołnierzy. Będzie to premierowa sesja gry, którą poprowadzi niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie – Przemysław Gąsiorek, autor powieści „Kanthy... od wszelakich złych przygód” i twórca „Fabryki Kreatywności”.


15 sierpnia 2022, godz. 9.30 (po złożeniu wiązanek kwiatów na Rynku)

Rynek w Kętach

WERNISAŻ WYSTAWY PLENEROWEJ „WOKÓŁ LEGIONOWEJ LEGENDY”

Wystawa potrwa do 15 października 2022 r.


16 sierpnia 2022 (wtorek), godz. 17.00

Muzeum w Kętach (sala wystaw czasowych), Rynek 16

HISTORYCZNA GRA RPG. PRZYSZEDŁ NAM ROZKAZ...

Mistrz Gry: Przemysław Gąsiorek (Fabryka Kreatywności)

Wiek uczestników: 14+; obowiązują zapisy: [email protected], tel. 33 845 31 07


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy