Wadowice miasto kobiet – wykład dr Konrada Meusa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.12.2018 11:55, INFORMACJA PRASOWA
Historyk opowie o wadowickich kobietach.
Wadowice miasto kobiet – wykład dr Konrada Meusa

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych, Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach. Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek – 13 grudnia o godz. 17:00 w sali teatralno – kinowej. Wstęp na spotkanie jest darmowy i wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gromadzi ponad 250 seniorów, którzy od lat spotykają się między innymi po to, aby brać udział w comiesięcznych wykładach. Dr Konrad Meus, który już kilkakrotnie wygłaszał wykłady o historii Wadowic, za każdym razem gromadził na sali tłumy słuchaczy z WUTW. Temat grudniowego wykładu, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości będzie dotyczył wadowickich kobiet na tle walki o wolność i swoje prawa.

dr Konrad Meus - historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, uczeń prof. Kazimierza Karolczaka. Tytuł doktora nauk w zakresie historii w oparciu o pracę poświęconą Wadowicom w latach 1772-1914 uzyskał w 2012 r. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno - gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji. Zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX w. oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.


źródło: WCK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy