reklama

Urodzinowe marzenie andrychowskiej poetki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.08.2021 14:25, eł

Napisała wiele wierszy o jesieni. Teraz chce je wydać drukiem.

Urodzinowe marzenie andrychowskiej poetki

Andrychowianka Zofia Koczur ma już na koncie trzy opublikowane tomiki wierszy. Na swoje zbliżające się urodziny chciałaby wydać czwarty, poświęcony jesieni, jej ulubionej porze roku. Ma już pomysł na szatę graficzną tomiku i piękne zdjęcia (wykonane przez jej męża), które zilustrują wiersze. Brakuje jej tylko funduszy.

Zofia Koczur z wykształcenia jest humanistką, a z zamiłowania poetką i wokalistką. Śpiewa w projekcie muzycznym Kraina Wolności, który stworzyła razem z mężem Kubą. Oczywiście sama też pisze słowa utworów dla tej formacji. Jej debiut literacki, tomik wierszy pod tytułem „Droga, którą idziesz…”, ukazał się w 2015 roku.

Oprócz zbiorów poezji, Zofia Koczur napisała książkę „Pamiętnik andrychowski”. To publikacja zawierająca wspomnienia mieszkańców Andrychowa, wydana w 2017 roku z okazji 250. rocznicy nadania ich miejscowości praw miejskich.

17 września poetka będzie obchodziła swe 44 urodziny. Chciałaby uczcić je wydaniem czwartego tomiku wierszy, zatytułowanego „Jesiennie nastrojona”. - Będzie to zbiór wszystkich wierszy o jesieni, jakie do tej pory napisałam. Darzę tę porę roku szczególnym sentymentem – wyznaje andrychowianka. Wiersze zilustrują zdjęcia jej męża Kuby, który jest nie tylko utalentowanym gitarzystą i kompozytorem, ale również świetnym fotografem.

Jest tylko jeden problem. Wydanie tomiku to spory wydatek. Aby sprawić sobie ten szczególny prezent urodzinowy, Zofia Koczur postanowiła założyć zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Na razie nie wpłynęła na nią jeszcze ani złotówka… Kto chciałby wesprzeć poetkę, może to zrobić tutaj. Każdy, kto wpłaci jakąkolwiek kwotę, otrzyma tomik „Jesiennie nastrojona” z dedykacją autorki.

Oto jeden z wierszy Zofii Koczur:

Jestem deszczem
pojącym wytęsknioną
wody trawę

jestem słońcem
rozgrzewającym
Twoje dłonie
w zimowy poranek

jestem gwiazdami
wskazującymi drogę
pobłądzonym wędrowcom

jestem wiatrem
I cicho szeptam Ci
miłosne słowa

jestem
teraz
będę
kiedyś


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy