reklama

Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.09.2022 07:00, INFORMACJA PRASOWA
W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem – pisarzem i publicystą, które odbędzie w piątek 30 września o godz. 18:00.
Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem
Autor swoje życie zawodowe związał z dziennikarstwem i historią. Publikował m.in. na łamach „Gazety Wyborczej”, „Polityki” oraz wrocławskiego miesięcznika „Odra”. Popularność zawdzięcza jednak przede wszystkim swoim książkom. Na półkach księgarń zagościły m.in. biografie gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego czy Juliana Tuwima.


W 2014 roku ukazała się zbiorowa biografia jego autorstwa „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”, w której opisuje burzliwe losy naukowców, tworzących tzw. lwowską szkołę matematyczną. W książce przedstawia osiągnięcia Stefana Banacha, Hugo Steinhausa, Stanisława Ulama, Stanisława Mazura, Antoniego Łomnickiego i wielu innych, ich kariery naukowe i pozanaukowe. Ukazuje ich dramatyczne dzieje kończące się w wielu przypadkach śmiercią od kul hitlerowskich okupantów.

Biografie autorstwa Mariusza Urbanka są wyraziste, ciekawe i cieszą się dużą popularnością wśród polskich czytelników. Jaki jest przepis pisarza na sukces? Jak sam autor mówi: „Biografia musi wynikać z pasji i chęci dowiedzenia się, co jest za następnym zakrętem. Proces pisania jest już tylko dzieleniem się tą ciekawością z czytelnikami”.

Wstęp wolny!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy