reklama
reklama

W szkołach będzie ciepło?

MAGAZYN, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 26.09.2022 08:36,
Dyrektor Kotarbina o początku roku, dużej ilości uczniów i... ogrzewaniu szkoły.
W szkołach będzie ciepło?

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie rozmawiamy z dyrektorem Tomaszem Bizoniem o aktualnej sytuacji.

Andrychowskie CKZiU, jak na razie nie ma żadnych problemów kadrowych, a tzw. problem „półtorej rocznika” rozwiązano podobnie jak w innych szkołach - nauczaniem „na dwie zmiany”

To rodzi jednak problemy - młodzież, która ma lekcje popołudniu, często musi czekać ponad godzinę na autobus, a nauczyciele nie chcą zwolnić dzieci ze szkoły 10 minut wcześniej.

- W całym roku te 10 minut, pomnożone kilkadziesiąt razy rodzi kilkanaście godzin nauki. Taka sytuacja jest spowodowana większą ilością uczniów. Nic na to nie poradzimy. Młodzież nie musi jednak czekać na przystanku. Może w spokoju i cieple poczekać na autobus w szkole - mówi dyrektor CKZiU w Andrychowie Tomasz Bizoń.

Zobaczcie rozmowę z dyrektorem.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy