reklama
reklama

Rozdajemy książki Joanny Szarańskiej. Kto je dostanie?

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.03.2024 11:00, eł

Poniżej rozstrzygniecie konkursu, a także opis fabuły nowej powieści pisarki.

Rozdajemy książki Joanny Szarańskiej. Kto je dostanie?

Gdy ogłosiliśmy kolejny konkurs, w którym do wygrania była najnowsza powieść Joanny Szarańskiej, jak zwykle otrzymaliśmy mnóstwo odpowiedzi. Tym razem wyłącznie poprawnych. Niestety, nagrodzić mogliśmy tylko trzy osoby.

Joanna Szarańska jest obecnie bodaj najbardziej poczytną pisarką z naszego terenu (pochodzi z Przytkowic i nadal tam miesza). A w jej książkach często pojawiają się miejscowości z powiatu wadowickiego. Nie inaczej jest w tej najnowszej, zatytułowanej ”Do zobaczenia za rok”, której bohaterka Daria przeprowadza się z mężem z Krakowa do Zebrzydowic koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Ale jeśli chodzi o miejsca, to w tej książce najważniejszym jest schronisko na Hali Kondratowej w Tatrach. To tam co roku wracają bohaterowie powieści w poszukiwaniu… siebie.

- Pomysł na tę książkę przywiozłam z wakacji pod Tatrami. Tak już mam, że choćbym nie wiem ile dni spędziła na szlaku, i tak będzie mi mało. A skoro musiałam wrócić do domu, a tęsknota wciąż wibrowała mi w sercu, postanowiłam sobie góry napisać. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że kolejny rok nie pozwoli mi odwiedzić ukochanych Tatr. Pomysł na powieść o miłości ze schroniska ukryłam w szufladzie, wirtualnej oczywiście, i zajęłam się innym tekstem. A historia Darii i Dawida wróciła do mnie, kiedy z całego serca zatęskniłam do znajomych ścieżek i ścian schronisk – wyznaje autorka.

„Do zobaczenia za rok” jest zatem powieścią w dużym stopniu o Tatrach. To tam poznają się Daria i Dawid, którzy po wspólnej wędrówce spontanicznie umawiają się na kolejne spotkanie w schronisku. Ale dopiero za rok… Po upływie dwunastu miesięcy nie udaje im się ponownie spędzić razem kilku godzin na szlaku, w końcu jednak dochodzi do spotkania. Na każde następne, zawsze tylko w jeden dzień sierpnia, wyczekują jak na zbawienie.

Pewnego roku Daria nie pojawia się jednak na Hali Kondratowej. Następnego również nie przyjeżdża w Tatry. Znika także z mediów społecznościowych. Choć umówili się, że poza tym jednym dniem spędzanym co roku razem w górach, nie będą się ze sobą kontaktować, zaniepokojony Dawid szuka Darii we wszystkich miejscach, o których wie, że w nich bywała. Bezskutecznie… Czy w końcu ją odnajdzie? Tego już nie będziemy zdradzać.

A wracając do konkursu, w którym można było wygrać powieść „Do zobaczenia za rok”, oto lista zwycięzców:

Aneta Barszczewska z Wadowic

Magdalena Gąsiorek z Witkowic

Jolanta Ślesak z Targanic

Po odbiór nagród zapraszamy do naszej redakcji, która mieści się w Andrychowie, przy ul. Starowiejskiej 22B, lok. 412 (na czwartym piętrze). Redakcja czynna jest z reguły od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00, jednak czasami może być otwarta w trochę innych godzinach. Dlatego wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 602 181 656, by uzgodnić termin odbioru nagrody.


Foto: Facebook/Joanna Szarańska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy