reklama
reklama

„Problemy z Noblem”, czyli V edycja Wadowickiego Festiwalu Książki

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.09.2023 06:02, INFORMACJA PRASOWA
W ramach Wadowickiego Festiwalu Książki do Wadowic zawitają wyjątkowi goście!
„Problemy z Noblem”, czyli V edycja Wadowickiego Festiwalu Książki

"Problem z Noblem" to kolejna, V już odsłona Wadowickiego Festiwalu Książki. W tym roku literacki festiwal odbędzie się w dniach 28-30 września 2023 r. i zostanie poświęcony Literackiej Nagrodzie Nobla, a w szczególności twórczości Wisławy Szymborskiej (w związku z setną rocznicą jej urodzin).

W ramach trzydniowego Festiwalu zaplanowano m.in. spotkania autorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkurs plastyczny "Nie z szuflady", inspirowany kolażami Szymborskiej, a także rodzinną grę miejską "W pogoni za Noblem".

Do Wadowic na spotkanie z młodymi czytelnikami przybędzie Anna Czerwińska – Rydel - autorka dedykowanych dla dzieci i młodzieży książek historycznych i biograficznych oraz Katarzyna Radziwiłł – autorka książki "Jak zdobyć Nagrodę Nobla", która w przystępny i humorystyczny sposób odkrywa trudną drogę do sukcesu. Z kolei dorośli odbiorcy z pewnością docenią możliwość spotkania z wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem. Gratką dla miłośników mało znanych faktów z "noblowskich" salonów, zapomnianych lub pomijanych w oficjalnych monografiach, będzie spotkanie "Nobliści bez lukru" ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowej książki "Nobliści Skandaliści".

W ramach festiwalu zaplanowano również grę miejską „W pogoni za Noblem”, w której będzie mogła uczestniczyć zarówno młodzież, jak i dzieci w towarzystwie rodziców lub opiekunów (powyżej 10 roku życia). Wykorzystane w grze aplikacje mobilne, tajemnicze zagadki i poszukiwanie tropów na mieście to przepis na rozrywkę dla całej rodziny!

Kolejnym punktem literackiego festiwalu jest konkurs "Nie z szuflady" - inspirowany kolażami i twórczością Wisławy Szymborskiej. Prace można składać do 20 września 2023 r. w budynku głównym Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Publicznej podczas Festiwalu „Problemy z Noblem”. Dodatkową nagrodą będzie udział w zajęciach grafiki warsztatowej z Barbarą Iwańską! Szczegóły konkursu oraz regulamin na stronie biblioteki.

Na spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży oraz grę miejską obowiązują zapisy – (33)8234618!

Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program festiwalu:

28 września, godz. 10:00 - Spotkanie dla dzieci z Katarzyną Radziwiłł (spotkanie dla

klas VII - VIII - obowiązują zapisy!)

28 września, godz. 15:00 - ogłoszenie wyników konkursu "Nie z szuflady", otwarcie wystawy pokonkursowej, zajęcia z grafiki warsztatowej z Barbarą Iwańską dla uczestników konkursu


29 września, godz. 11:00 - Spotkanie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel (spotkanie dla klas IV - VI - obowiązują zapisy!)

30 września godz. 9:00, 11:00 i 13:00 - rodzinna mobilna gra miejska "W pogoni za Noblem" (na grę obowiązują zapisy!)

30 września godz. 16:00 – spotkanie dla dorosłych ze Sławomirem Koprem

30 września godz. 18:00 - spotkanie dla dorosłych z Michałem Rusinkiem


źródło: Wadowicka Biblioteka Publiczna

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy