reklama
reklama

Mnóstwo atrakcji na pikniku charytatywnym. Można pomóc chorym dzieciom

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.05.2024 14:00, INFORMACJA PRASOWA
Dochód z wydarzenia zasili zbiórki dla Ewy i Mateusza, którzy zmagają się z poważnymi chorobami.
Mnóstwo atrakcji na pikniku charytatywnym. Można pomóc chorym dzieciom
Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Piknik Charytatywny. - Będzie to wydarzenie przygotowane z myślą o rodzinach, dlatego też nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Piknik odbędzie się 25 maja na stadionie MKS Kalwarianka. Serdecznie zapraszamy! Start godz. 14:00 - informuje Tomasz Baluś, prezes stowarzyszenia.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, będą: dmuchańce, animacje, wata cukrowa, ciasta, lody oraz loteria fantowa. Na wszystkich czekać będą stoiska gastronomiczne i grill bar: ciepłe dania, kiełbaski, kawa i napoje. Dla nieco starszych zaplanowano Festyn i zabawę z DJ.

Piknik rozpocznie się od mocnego akcentu muzycznego, o godz. 15:00 wystąpi zespół Alergen. Nie zabraknie również rywalizacji sportowej, o godz. 16:00 na boisku zostanie rozegrany mecz przyjaźni pomiędzy Kalwarianką a Gościbią Sułkowice. W tracicie całego dnia będzie prowadzona zbiórka datków na rzecz Ewy z Zebrzydowic oraz Mateusza z Sułkowic.

8-letnia Ewa z Zebrzydowic, potrzebuje wsparcia a zmaga się z wieloma chorobami. Na Ewę spadła lawina chorób: padaczka, skolioza oraz wada 13. Chromosom. Ewa karmiona jest przez PEGa, nie mówi i nie chodzi!

Natomiast Mateusz z Sułkowic od urodzenia choruję na bardzo poważną wadę serca, do której jeszcze dochodzi duża niewydolność serca i płuc, przeszedł już wiele operacji ratujących życie. Mateusz czuje się coraz gorzej, po kolejnych konsultacjach została postawiona diagnoza i pozostaje mu rok życia jeżeli nie zostanie pilnie zoperowany. Operacja ta niestety jest bardzo kosztowna.

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, głównym partnerem i sponsorem firma Domeno. Współorganizatorem Gmina Kalwaria Zebrzydowska, CKSiT, MKS Kalwarianka i Armia Białej Gwiazdy. Piknik odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

źródło: informacja prasowa
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy