Niezwykły koncert, który przyciągnął tłumy osób do kościoła. Kolędowała rodzina Golców [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.01.2020 20:20, PG
Góralskie kolędowanie w Wadowicach przyciągnęło mnóstwo osób. Kościół wypełnił się po brzegi.
Niezwykły koncert, który przyciągnął tłumy osób do kościoła. Kolędowała rodzina Golców [FOTO]

W niedzielę (19.01.) po południu tłumy osób przybyły na świąteczny koncert „Grajmy Panu - kolędy i pastorałki” zespołu Golec uOrkiestra oraz zespołu Kordian do kościoła pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Było to wydarzenie inaugurujące cykl uroczystości związanych z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II.

Góralskie kolędowanie przyciągnęło mnóstwo osób. Kościół wypełnił się po brzegi.

Był to pierwszy występ Golec uOrkiestra - w ich 25-letniej karierze - w Wadowicach. Zarówno Golcowie jak i Kordian od lat wspierają Beatę Kurek (Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję) we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych i projektach pomocowych.

Koncert był bezpłatny ale można było wpłacić datki na rzecz fundacji Odzyskaj Nadzieję. Ta krakowska fundacja zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym, wspiera i organizuje akcje charytatywne. Fundacja także propaguje akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży w zakresie idei wolontariatu. Prezesem Fundacji jest Beata Kurek, a w Radzie Fundacji zasiada m.in. Łukasz Golec.


Na koncert przybył minister Adam Kwiatkowski z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy i odczytał specjalny list. Wśród widowni zasiadał też tata A. Dudy a zarazem przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego - Jan Duda. Pojawili się także samorządowcy: wiceprzewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego Iwona Gibas (PiS), poseł Filip Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz, przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński czy wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kłamnewsa, 20.01.2020 13:18

ODRA- choroba zakaźna wieku dziecięcego nie wymagająca leczenia. Jeszcze tak niedawno taka definicja była w podręcznikach dla lekarzy. Chory był kładziony do łóżka żeby się wygrzać, nie stosowano niesterydowych leków przeciwzapalnych w celu obniżenia temperatury (obniżanie takie jest najczęstszą przyczyną powikłań = szpital), podawano płyny i witaminy w wysokich dawkach- głównie C. W ciągu kilku dni jest po chorobie po przebyciu której organizm zwiększa znacząco swoją odporność. Śmiertelność w przypadku prawidłowo leczonej odry jest zerowa. Kilka objawów towarzyszących chorobie powinno się zestawić z ponad 200 powikłaniami poszczepionkowymi. Ale czy lekarz daje komukolwiek ulotkę szczepionki do przeczytania?