reklama

Młodzi dziennikarze „Peryskopu” ponownie najlepsi w Małopolsce!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.05.2022 16:44, INFORMACJA PRASOWA
Młodzi dziennikarze „Peryskopu” ponownie najlepsi w Małopolsce!

W rozstrzygniętym 24 maja na gali finałowej w Teatrze Groteska 42. Festiwalu Artystycznym Młodzieży Aleksandra Dębska i Maja Janoszek, publicystki „Peryskopu”, pisma szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „dziennikarstwo i publicystyka”.

Jak ujawnili im jeszcze w kwietniu, na warsztatowym spotkaniu nominowanych do nagród i wyróżnień, członkowie jury: Zośka Papużanka i Krzysztof Karaś mieli oni trudny wybór, ale...wyłącznie pomiędzy nadesłanymi przez Olę i Maję felietonami i reportażami, bo tylko one zdecydowanie wyróżniały się jakością dziennikarskiej roboty i to do tego stopnia, że po niewielkich poprawkach można by je opublikować w profesjonalnej prasie.

Ola pisała m. in. o wyprawie z pomocą na granicę polsko – ukraińską i o zjawisku anoreksji, Maja o trudnej miłości, która była w stanie pokonać nawet ciężką chorobę w realiach polskiej służby zdrowia i o niezrozumieniu problemów nastolatek przez dorosłych.

Dobra passa młodych dziennikarzy z „Wadowity” trwa już kilkanaście lat i zgodnie z hasłem „Peryskopu” pismo to nie tylko łączy ludzi, ale i promuje tych najbardziej utalentowanych.

Moim zadaniem jest tylko wyłowić diamenty i potem „oszlifować” je na tyle skutecznie, aby mogły zabłysnąć pełnym blaskiem, o czym świadczy wieloletnia już dominacja dziennikarzy „Peryskopu” w małopolskim FAM-ie. W tym roku dostrzegł nas także Wydział Promocji Starostwa Powiatowego, który będzie systematycznie publikował najlepsze reportaże, To dodatkowa satysfakcja i wyraz uznania dla talentu tych młodych ludzi – powiedział Henryk Odrozek, twórca i wieloletni opiekun redakcji „Peryskopu”.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy