reklama

Zanieczyszczona woda, fetor nad stawem. Co się stało?

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2022 17:00, eł
Wydziału Ochrony Środowiska już to sprawdził.
Zanieczyszczona woda, fetor nad stawem. Co się stało?

Mieszkańców Andrychowa niepokoi wygląd stawu w Parku Miejskim. Na wodzie unosi się osad, któremu towarzyszy piana i nieprzyjemny zapach. Niektórzy spekulują, że pewnie ktoś wypuścił do jakąś szkodliwą substancję. Czy rzeczywiście tak jest?

Gdy zadzwoniliśmy do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa andrychowskiego magistratu, okazało się, że nikt tam wcześniej nie zgłosił tego problemu. Ale po naszym telefonie pracownicy wybrali się nad staw, by przyjrzeć się dziwnemu 'kożuchowi” na wodzie.

- Nie stwierdziliśmy niczego nadmiernie niepokojącego. Generalnie ten staw jest zbiornikiem bez ciągłego przepływu wody, który naturalnie czyściłby go ze zbierającej się w nim masy roślinnej. Teraz, w okresie wiosennym ten problem mógł się nasilić, bowiem na jego powierzchnię spadają zeschnięte kwiaty, pyłki i łuski liściowe, które gniją w wodzie. Przy odpływie stwierdziliśmy nagromadzenie się tego gnijącego materiału roślinnego, toteż wkrótce go usuniemy – mówi Ewa Rohde-Trojan, kierowniczka wydziału. Jak dodaje, sytuację powinny też poprawić opady deszczu, które wymuszą przepływ wody i doprowadzą do naturalnego oczyszczenia stawu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 25.05.2022 17:40

"Staw w Parku Miejskim w Andrychowie ostatnio stawał się powoli antywizytówką tej części miasta. Był bardzo zamulony, co było widać i... czuć." Pisaliście tak w 2016 roku teraz jest super przecież kiedyś to był syf pan burmistrz ze swoją świtą cały czas myśli co tu ulepszyć w Andrychowie. Szkoda że sobie nie chce dać spokoju już z tymi pomysłami bo ciężko znaleźć coś gdzie wsadził łapy i nie spartolił.