reklama

Czarny Groń dementuje doniesienia ekologów

, Gospodarka, Wiadomości, 25.05.2022 11:05, red
Co dalej w ośrodkiem w "Czarny Groń" w Rzykach?
Czarny Groń dementuje doniesienia ekologów
Od kilkunastu lat informujemy o perypetiach związanych z rozbudową ośrodka „Czarny Groń” w Rzykach k. Andrychowa. Przypomnijmy, że ekolodzy prowadzą tam prawny spór z właścicielem ośrodka, od początku podważając legalność rozbudowy ośrodka o nową kolej.

W tej sprawie na przestrzeni lat zapadały już różne wyroki, postanowienia i decyzje. Ekolodzy z „Pracowni na rzecz Wszystkich Istot” z Bystrej ogłosili właśnie, że po 13 latach Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił decyzję środowiskową wydaną dla tej inwestycji.

"Nie ma podstaw prawnych do kontynuacji legalizacji samowoli budowlanej a nielegalna inwestycja powinna być rozebrana. Dlaczego to ważny wyrok? Bo pokazuje, że nasz upór i konsekwencja ma sens! Od 13 lat alarmujemy organy administracji publicznej o wybudowaniu i użytkowaniu tej inwestycji narciarskiej pomimo braku podstawowych zgód i decyzji. Postępowania były umarzane, a inwestor nadal czerpał zyski z użytkowania samowoli budowlanej. W tym sezonie narciarskim trudno będzie mu udawać, że ma wszelkie niezbędne decyzje do otwarcia wyciągu i użytkowania oświetlenia i zaśnieżania stoku"

– czytamy w informacji z „Pracowni na rzecz Wszystkich Istot”

Przedstawiciele „Czarnego Gronia” dementują te informacje. Cytowany przez „Gazetę Krakowską” Tomasz Andrejko z „Czarnego Gronia” przekonuje, że decyzja sądu jest nieprawomocna i nie wpłynie na dalsze funkcjonowanie ośrodka „Czarny Groń”, a bynajmniej nie skutkuje koniecznością rozbiórki czegokolwiek.

- Wyrok WSA w Krakowie uchylający decyzję środowiskową dla kolei krzesełkowej, armatek śnieżnych i oświetlenia jest jednym z wielu wydanych w czasie trwania postępowania, co należy podkreślić jest on nieprawomocny, a na dzień dzisiejszy wszystkie składowe inwestycji są ostatecznymi decyzjami zalegalizowane - mówi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 26.05.2022 04:45

Mirku połączyłem kropki i kreski nawet. Ni jak nie widzę związku miedzy wyciągiem w Rzykach a deszczem w maju. Powiem więcej ekoterrorysci argumentowali że tam wody jest za dużo bo armatki śnieżne....A pan R powiedział że im nie zapłaci...wiec nie jestem pewien o co ostatecznie oni "walczą"

mirek_drukarz, 25.05.2022 11:47

@oshin22, widziałeś inny artykuł na mamnewsa o tym, że mamy najbardziej suchy maj od 1992 więc już zaczyna brakować wody? Dasz radę połączyć kropki? "Ekoterryści" walczą o poszanowanie przyrody (a w tym wypadku o poszanowanie prawa, bo inwestycja powstała po prostu nielegalnie), bo potrzebujemy wody do życia. Może przypomni Ci się ten fakt, gdy już skończy Ci się woda w kranie.

oshin22, 25.05.2022 11:19

Znowu żabki (czy głowacz co do zasady) przed ludźmi....A ekoterroryści z Bystrej niech sobie pilnują swoich terenów.