reklama
reklama

Młoda reżyserka z Andrychowa podbija zagraniczne festiwale filmowe

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.02.2021 20:00, PG
Natalia Koniarz obecnie realizuje swój debiut w Ameryce Południowej.
Młoda reżyserka z Andrychowa podbija zagraniczne festiwale filmowe

Natalia Koniarz pochodząca z Andrychowa jest studentką studiów magisterskich w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Realizuje się jako reżyserka i scenarzystka. Jest autorką wielu filmów krótkometrażowych i dokumentalnych nagradzanych na festiwalach m.in: Sound & Image, Fipadoc (New Talents), Go short, Doker - Moscow, Nowe Horyzonty.


Zainteresowana jest głównie kinem dokumentalnym, które przełamuje ramy swojego gatunku. Stara się łączyć kino, z odkrywaniem i podróżowaniem - od tego zaczęła się jej przygoda z filmem.

Natalia obecnie realizuje swój debiut w Ameryce Południowej.

Jej etiuda „Wschód – Zachód”, do której napisała scenariusz i którą wyreżyserowała będzie miała premierę międzynarodową na IN THE PALACE International Short Film Festival - festiwalu kwalifikującym do Oscarów, jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na Bałkanach. Film opowiada o Nazarze, który uciekł z kraju przed wojną i próbuje oswoić się z nową rzeczywistością, ta jednak szybko weryfikuje jego życiowe plany. Jedyną nadzieją na zmianę sytuacji jest tajemnicza dziewczyna w czerwonym szaliku.

Statyści występujący w filmie również pochodzą z Andrychowa ale to nie wszystko - rekwizyty, które użyto do stworzenia fabryki także ściągnięto z Andrychowa.

Tutaj możecie zobaczyć trailer tego filmu:


Inna etiuda „Tama” z 2018 roku nakręcona w Bieszczadach również odbiła się szerokim echem na wielu festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Dozwolone do 21". Film opowiada o ojcu i synu, którzy spotykają się żeby spędzić trochę wspólnego czasu, po tym, jak wcześniej zerwali ze sobą kontakt.

Klatka z filmu "Tama"


Z kolei film Natalii o tytule „Somnolence” kręcony był w Andrychowie i Wadowicach. Przy tym projekcie młodą artystkę wsparł ośrodek „Czarny Groń” oraz Nadleśnictwo Andrychów.

Poczynania młodej reżyserki możecie śledzić na jej instagramie, gdzie pojawiają się przepiękne zdjęcia z miejsc gdzie kręci filmy. Sami zobaczcie: link

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy