reklama
reklama

Kierowcy zapłacą za parkowanie na placu Mickiewicza i ulicy Legionów

Gospodarka, Wiadomości, 19.02.2021 19:40, red
Wraca pomysł rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Andrychowie.
Kierowcy zapłacą za parkowanie na placu Mickiewicza i ulicy Legionów
Ten temat pojawił się już na obradach Rady Miejskiej w Andrychowie w zeszłym roku, ale wówczas został zdjęty z porządku obrad. Teraz projekt uchwały w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania w centrum Andrychowa trafi na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na 25 lutego.


Projekt zakłada, że od 1 maja za postój kierowcy będą musieli płacić także na części ulicy Legionów i na placu Mickiewicza.

Jak informują władze Andrychowa, proponowane rozszerzenie strefy zostało zaopiniowane przez organ zarządzający drogami i ruchem drogowym tj. Starostę Wadowickiego, który zatwierdził także zmianę organizacji ruchu.

Tak zmiany uzasadnia burmistrz Tomasz Żak:
Zgodnie z przedłożonym projektem proponujemy podział stref płatnego parkowania na

- strefę A, która obejmować będzie miejsca postojowe na Placu Mickiewicza i wzdłuż ul. Legionów
- oraz strefę B, którą objęte będą istniejące już miejsca postojowe zlokalizowane w pasach drogowych w Rynku.

Podział na 2 strefy wynika z konieczności wprowadzenia zróżnicowanych opłat za postój pojazdów, co przedstawione zostało w tabeli umieszczonej w załączniku nr 2 do prezentowanej uchwały. Jednocześnie proponujemy podwyższenie dotychczasowych opłat.

Ponadto proponujemy podwyższenie do 50,00 zł opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłat za postój pojazdów, a także wydłużenia godzin obowiązywania opłat w strefach poprzez ustalenie, iż należne opłaty wnoszone są od godziny 7°° do godziny 17"° od poniedziałku do piątku. Zgodnie z przedstawioną uchwałą kontrola w strefach prowadzona będzie wyłącznie przez pracowników Straży Miejskiej posiadających odpowiednie identyfikatory. Aby wszystkie czynności związane z utworzeniem nowej strefy mogły zostać przeprowadzone proponujemy, aby uchwała weszła w życie z dniem 1 maja 2021 r.


grafika: UM Andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 22.02.2021 21:46

@zakolog @ beskidmały ma tendencje do zgadzania się na forum, a robi w realu zadane. Taka rola w całej układance mu przypadła. Czy jest zadowolony odgrywać rolę schizofrenika? Nie wiem.

Zakolog, 22.02.2021 11:09

@Archanioł Michał - Cale piękno w „gotowaniu tej żaby”, polega na tym, iż jeśli w jakimś punkcie na skali temperatur, zgadzają się ze sobą FeelFree i beskidemały, to może to być, punkt wrzenia całego układu.

Archanioł Michał, 20.02.2021 23:17

@Zakolog nie przeczy to "gotowaniu" choć i może parawanik przy okazji: mapka nowego cmentarza, bardzo ciekawa ;) Cmentarz będzie po drugiej stronie rzeki niektórzy w takich sytuacjach na forach piszą bu ha ha ha ha :)

Skalpel, 20.02.2021 21:22

@beskidmaly Większość mieszkańców chce podobnie jak Ty by "Plac Mickiewicz powinien by skwerem i miejscem wypoczynku na laweczkach przy fontannie". Tylko obecna rada ma to w poważaniu. Wójt chce parking to będzie parking. Zobaczymy jak Radni zdadzą egzamin. Bezwzględne posłuszeństwo i sługostwo charakteryzuje ludzi burmistrza.

FeelFree, 20.02.2021 18:26

@beskidmaly - dobrze wiesz jak to działa. "Rację" ma większość głosująca nad uchwałą. Choćby nie miała racji. A jak wójtowi zależy, tak jak choćby ze szkołą, czy wieloma innymi sprawami gminnymi, to można nawet zwoływać 10x sesję nadzwyczajną, aż większość przegłosuje to co wódz chce. Ze zmęczenia, przez pomyłkę, albo z braku siły do walki z wiatrakami. Poza tym dla myślących, zawsze zastanawiające jest dlaczego ktoś zmienił zdanie. Jak choćby radny Rzadek w kwestii szkoły. Z obrońcy szkoły stał się cudownie gwoździem do jej trumny. Praktykowane jest też głosowanie nad wiązanymi uchwałami, aby przepchać to na czym burmistrzowi zależy, wykorzystując to, że radnym zależy na drugiej składowej poddawanej głosowaniu. Uważam, że tam nie powinno być parkingu wcale i w tym się zgadzamy. To, że ktoś najmuje powierzchnię pod sklep nie powinno absolutnie upoważniać do całodziennego parkowania na placu zagospodarowanym za ciężkie, nasze wspólne pieniądze w innym celu niż parking osób prowadzących tam działalność gospodarczą. To jest po prostu niesprawiedliwe. A niszczenie tego placu przez zgodę na parkowanie, to brak szacunku dla mienia całej gminy oraz osób, które zarządzały miastem w przeszłości.

beskidmaly, 20.02.2021 17:25

FeelFree jesli chcesz znac moje zdanie to Plac Mickiewicz powinien by skwerem i miejscem wypoczynku na laweczkach przy fontannie szczegolnie teraz kiedy zostala wyburzona kamienica i jest przejscie do parku. Bez parkingu i bez samochodow, ale jak musi byc parking to niech bedzie platny i to "drogo platny" a nie darmowy dla najemcow i wlascicieli sklepow calodzienny "garaz " na świeżym powietrzu.

FeelFree, 20.02.2021 15:42

@beskidmaly. Zaprezentowałeś właśnie błąd uogólnienia. To, że Ty, albo ktoś inny z urzędników, burmistrzów, czy obywateli ma taką potrzebę, absolutnie nie oznacza, że wszyscy mają potrzebę zaparkować pod samymi drzwiami sklepu. Mieszkam tu 20 lat i do głowy mi nie przyszło wjechać autem na plac Mickiewicza. Widać, że on jest pomyślany w zupełnie innym celu, wykonany też nie był z uwzględnieniem regularnego ruchu kołowego i robienia tam parkingu. Wpuszczanie tam aut uważam za złą decyzję. Przychody z tytułu parkowania nie pokryją nawet kosztów remontu tego placu w wyniku przyspieszonego zużycia nawierzchni. Oczywiście wójtowie i radni z ugrupowania Ich Gmina Andrychów wiedzą wszystko najlepiej i zrobią pewnie to co każe wójt nie licząc się z wyborcami. Wezmą pod uwagę po raz kolejny "widzi mi się" swoje, a wole wójta uznają jako świeżo objawiony w magistracie dogmat, który należy opieczętować bezmyślnie swoimi głosami. Obym się mylił. I nie chodzi tylko o parkowanie w centrum. Tylko o decyzję z serii: "zróbmy na krakowskim rynku" drogi parking. Bo za ruch pieszych po rynku trudno by było wprowadzić myto nawet w tak biernym wobec władzy mieście jak uniżenie poddany Andrychów. A moment, w którym burmistrz wprowadza opłaty świadczy dodatkowo o tym, jak liczy się z sytuacją obywateli podczas epidemii. Fatalny manewr wizerunkowy, taki kolejny sprawdzian poziomu bierności Andrychowian i posłuszeństwa radnych. Takie "sprawdzam", przed przepchnięciem bardziej brzemiennych finansowo dla gminy uchwał..

beskidmaly, 20.02.2021 11:58

Kazdy chce zaparkowac pod drzwiami do sklepu a podejsc 20 czy 50 m ciężko za kosciolem parking caly tydzien pusty to nie bo trzeba przejsc 100m, Pokazcie mi miasto w którym parkowanie w centrum jest za darmo. Wlasciciele sklepow stawiaja samochod o 7 odjeżdżają po18 za darmo . Pozdrawiam!

Rrror, 20.02.2021 10:57

Uważam że genialny pomysł, ale poszedł bym o krok dalej, ogrodził bym centrum i wydawał przepustki po 50 zł za dzień. Ponadto do parkingowego dołożył bym opłatę za zużywanie powietrza.... Czy Was już do reszty k***a poj****o ? Ludzie tracą pracę, roboty nie ma przez jakieś pierd*****e o covid, u nas w robocie robimy coraz więcej za mniej a "władze" starają się nas okraść z każdej strony coraz bardziej. Czyli h*j bo zamiast iść do sklepu kupić dzieciom 3 bółki to dostaną na troje 2 do podziału bo karzą tatusiowi j*b*ć na dwie zmiany żeby jakieś dupki mogły decydować co tatusiowi wolno a co nie! Tu płać tam płać za śmieci płać na zdrowotne płać ale k**wa lekarza na dyżurze nie ma nawet jednego jak by się coś stało. No chyba sobie k***a żartujecie wszyscy -.- Przepisy mają nam pomagać a nie gnębić jak szmaty do podłogi!!!

Zakolog, 20.02.2021 08:44

@Archanioł Michał - To jest bardzo dziwny ruch ze strony Burmistrza, wyglądający na wymuszenie średniowiecznego kontraktu lennego, pomiędzy seniorem a jego wasalami. Specjalnie porównałem „informacje wprowadzające”, czyli wyrażoną publicznie wolę burmistrza w stosunku do swoich niewolników. I w obu przypadkach, ten ukaz jest identyczny, nie zmieniono nawet przecinka, choć w pierwotnym tekście występują błędy interpunkcyjne, nawet układ zapisu jest taki sam. Wygląda to na intencjonalne przedłożenie tego samego dokument, w celu upokorzenia radnych, którzy wcześniej odrzucili te żądanie. Pytaniem pozostaje, dlaczego Burmistrz to robi, czyżby stracił pewność co do psiej wierności i wydając polecenie aportu, sprawdza poziom tresury ? Tego dowiemy się dopiero w czasie sesji.

beskidmaly, 20.02.2021 08:06

Nareszcie bedzie porzadek na placu Mickiewicza .Ostatnio jak padal snieg to nawet pozalkadali nakladki na szyby przednie a ci co chcieli zrobic zakupy nie mieli gdzie zaparkowac, a parking za kosciolem pusty.

tomekx, 20.02.2021 08:03

Pis wprowadził już ponsd 50 nowych podatkóe i danin.

Archanioł Michał, 19.02.2021 22:41

"gotowanie żaby rozpoczęte" - zasypujemy dziurę. @Zakolog chyba tak jak pisałeś ( będzie w parafrazie) wójt Zdzisław nie wyda pozwolenia burmistrzowi Zdzisławowi bo ?? w budżecie wybuchła bomba. Nie wiemy jakich spustoszeń dokonała.

Skalpel, 19.02.2021 22:07

Zamiast nazwy "Plac Mickiewicza" proponuję " Parking imienia towarzysza Żaka".

Skalpel, 19.02.2021 21:55

Może jeszcze zróbcie opłaty na bagnie koło hali zwanym parkingiem.

FeelFree, 19.02.2021 21:08

Stosunkiem głosów 11/10 dzięki oblubieńcom z ugrupowania Nasza Gmina Andrychów uchwała tym razem przejdzie. Dziękujemy uprzejmie za wielcełaskawą możliwość wykupienia abonamentu za postój na reprezentacyjnym z założenia kiedyś tam za poprzednich, ewaporowanych już burmistrzy Placu Mickiewicza. Nie zapomnijcie tylko uczynić bezpłatnym postoju dla aut zasilanych wodorem oraz innego zero-emisyjnego ustrojstwa. Pozdrawiamy i dziękujemy za pamięć. W imieniu proli: Winston Smith