reklama

Akcja ratownicza na stawie. Załamał się się lód. Mężczyzna wpadł wody [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2021 11:40,
W piątek (19.02) po godzinie 11:00 służby ratownicze zostały zaalarmowane, że do stawu w Grodzisku k. Zatora wpadł człowiek.
Akcja ratownicza na stawie. Załamał się się lód. Mężczyzna wpadł wody [FOTO] [AKTUALIZACJA]
Wstępnie wiadomo, że pod mężczyzną przebywającym na jednym ze stawów załamał się lód. Mężczyzna wpadł do wody, trzymał się lodu. Znajdował się ok. 30 metrów od brzegu


Na miejscu skierowano służby ratownicze. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków mężczyznę udało się uratować. Przy pomocy specjalnych sań do ratownictwa na lodzie został sprowadzony na brzeg, a następnie przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna w stanie silnego wychłodzenia organizmu został przewieziony na leczenie do szpitala.

- W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 45 – letni mieszkaniec gminy podczas spaceru z 19 - letnią córką oraz psem, postanowił wejść na zamarznięty staw, lecz po przejściu kilkudziesięciu metrów, lód się pod nim załamał. Wtedy córka natychmiast powiadomiła służby ratunkowe pod numer alarmowy 112. Służy ratunkowe przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Zlekceważenie tej przestrogi może zakończyć się tragicznie. W tym przypadku błąd popełnił dorosły, jednakże apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegli swoje dzieci, a także aby zwrócili uwagę na miejsca gdzie spędzają czas kiedy przebywają na świeżym powietrzu - informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu Małgorzata Jurecka.


foto: FB / malopolskie drogi i KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy