reklama

Koncert Krzysztofa Zalewskiego na zakończenie lata

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.08.2018 09:20, INFORMACJA PRASOWA
Koncert Krzysztofa Zalewskiego na zakończenie lata

8 września br. (sobota) na kortach MKS Kalwarianka (Mickiewicza 16) odbędzie się seria koncertów na zakończenie lata. Zagrają: Krzysztof Zalewki, zespół SALK oraz zespół Sweet Molly. Bilety na to wydarzenie – w cenie 20 złotych - są dostępne w Starym Kinie (Mickiewicza 4) w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na stronie Kup Bilecik.pl.

Kalwaria będzie gościć znanego artystę polskiej sceny rockowo-alternatywnej, Krzysztofa Zalewskiego, znanego z projektu „Męskie Granie”, a ostatnio także z płyty z autorskimi interpretacjami utworów Niemena. Zalewski jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów, uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet” zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską płytą „ZELIG”. To album wymagający, szukający nowych dróg, nie dający się zagrzebać w rutynie. Tegoroczna piosenka Męskiego Grania jest przesiąknięta niepowtarzalnym stylem Zalewskiego.

Zespół SALK to kolejne odkrycie muzyczne, to elektroniczna ryba głębinowa, stworzona przez trzech muzyków i poetę. Zespół powstał w 2015 roku w Krakowie, jest związany z warszawską wytwórnią NEXTPOP. Zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. Album ,,Matronika” został świetnie przyjęty przez fanów a koncert promujący album na festiwalu ENEA Spring Break był frekwencyjnym sukcesem. SALK wystąpił na Open'er Festivalu, OFF Festivalu, zagrał także trzy koncerty na Islandii, wygrali konkurs Skoda Auto Muzyka. Zespół jest także związany z Kalwarią, bo cześć jego członków pochodzi z pobliskiej miejscowości, z naszej gminy.

Na koncercie końca lata usłyszymy także młody zespół Sweet Molly grający rocka alternatywnego. Tytułowa Sweet Molly to dziewczyna namalowana na samolocie, fikcyjna postać, pin up girl, która stworzyła nazwę zespołu stając się jego motywem przewodnim. Jej urok oraz wspólna pasja do muzyki połączyły czwórkę przyjaciół tworzących skład zespołu Sweet Molly. Zespół swoją muzyką opisuje problemy pokolenia dwudziestolatków – szczerze, nieco naiwnie, ale autentycznie śpiewają i grają o emocjach i uczuciach. Zespół jest z sąsiedniej gminy, ze Stryszowa.


Krzysztof Zalewski/SALK/Sweet Molly

8 września 2018, godz. 18:00
Korty MKS Kalwarianka, Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej
bilety: 20 zł


Niedawno Krzysztof Zalewski koncertował na wadowickim rynku.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy