reklama

Charytatywny Bieg po Serce Zbója w centrum Andrychowa [VIDEO] [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.09.2019 14:10, PG
To już siódma edycja tej popularnej wśród mieszkańców Andrychowa imprezy.
Charytatywny Bieg po Serce Zbója w centrum Andrychowa [VIDEO] [FOTO]
W niedzielę (15.09.) w samo południe rozpoczął się VII. Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Jest to impreza charytatywna, podczas której zbierane są pieniążki na leczenie Karolinki z Roczyn.

U dziewczynki w trzeciej dobie życia doszło do zatrzymania oddechu i krążenia w skutek czego ma problemy z napięciem mięśniowym. Dziewczynce założono rurkę tracheotomijną oraz endoskopową gastrostomie PEG, przez którą podawane jest jedzenie. Rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony dlatego podczas biegu zbierane są pieniądze na rehabilitację oraz leczenie.

Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy. Trasę pieszą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie. Z kolei trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach lub hulajnodze. Nie liczy się czas przebycia lecz ilość pokonanych okrążeń. Dla najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Zobaczcie jak to wygląda:
opłata startowa 10 zł

UWAGA!!!
Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w VII Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki zgłaszają się do biura zawodów pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub z podpisanym oświadczeniem o zgodzie na udział dziecka w VII Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki.

12:00
– Uroczyste rozpoczęcie VII Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki
– Pierwsze okrążenie – uczestnicy pokonywać będą w towarzystwie Orkiestry Dętej Andropol.

12.00 – 16.00
– Uczestnicy imprezy pokonują trasę wybraną techniką (trasa piesza lub rowerowa)
– Warsztaty plastyczne dla dzieci, dmuchańce, konkursy dla dzieci
– Zbiórka na cel charytatywny
– ZUMBA z Asią nad Basenem
– Rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO"

16:00
– Zakończenie biegu, liczenie okrążeń
- Czas oczekiwania na wyniki umili DJ AMIGO PARTY

17:00
- Ogłoszenie wyników (tylko 1 miejsca, kolejne pojawią się do 3 dni od zakończenia biegu)
– Przekazanie nagród dla zwycięzców
– Podziękowania

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 16.09.2019 09:49

Czy dziecko urodziło się jako wcześniak? Ile punktów w skali apgar otrzymało po porodzie? Czy w pierwszej dobie otrzymało tzw. szczepionki? Czy zbadano poziom toksyn w organiźmie dziecka pochodzących ze szczepionek? Czy tzw. służba zdrowia i jej poszczególni członkowie odpowiedzą za uszkodzenie dziecka i wypłacą wielomilionowe odszkodowanie?