reklama

Kolizyjne skrzyżowanie. A może wystarczy zamontować progi?

MAGAZYN, Wiadomości, 15.09.2019 14:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Kolejny pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na słynnym andrychowskim skrzyżowaniu
Kolizyjne skrzyżowanie. A może wystarczy zamontować progi?
Oznakowanie jest, ale nie ulega wątpliwości że skrzyżowanie ulic Żwirki i Wigury i Głowackiego w Andrychowie należy do najbardziej kolizyjnych w mieście.

Skrzyżowanie jest oznakowane, ale co jakiś czas ktoś się zagapi i dochodzi do wypadku. Ostatni miał miejsce w piątek (13.09).


Mimo, że temat był już wiele razy omawiany przez samorządowców, niewiele zrobiono, aby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Był pomysł, aby w tym miejscu wybudować rondo, ale jak na razie nic z tego nie wyszło.

A może wystarczy zamontować tam progi zwalniające? Taką propozycję ma jeden z mieszkańców.

Poniżej list, jaki otrzymaliśmy od Czytelnika.

"Droga redakcjo już po raz kolejny piszecie po raz kolejny, iż w Andrychowie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w słynnym miejscu na Górnicy. Pomimo znakowania ludzie dalej nie wiedzą jak tam się poruszać. W powiecie oświęcimskim na Zasolu Bielańskim skrzyżowanie ulicy Ptasznik, Mostowa oraz Piękna kierowcy również mieli problem z poruszaniem się tam.

Władze jakiś czas temu znalazły na to rozwiązanie. Z dwóch stron na ulicach podporządkowanych założono progi zwalniające przed skrzyżowaniem. Progi te umieszczone są kilka naście metrów przed drogą główną są na całej jezdni o szerokości około metra, może i nasze władze

Gminy Andrychów mogli by pomyśleć o takim rozwiązaniu sprawy celem zwiększenia bezpieczeństwa na drodze."


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 16.09.2019 09:19

Ten kto montuje przeszkody na jezdni powinien zostać poslany do więzienia. I powinni go obciążyć rachunkami za naprawę zawieszenia w moim aucie. Jakim trzeba być debilem, bezmózgiem i niedojebem żeby na płaskiej drodze stawiać krawężniki?!?!