reklama

Była zabawa na Festiwalu Ogórka [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.08.2023 16:36,
Sukces drugiej edycji festiwalu.
Była zabawa na Festiwalu Ogórka [FOTO]
Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy przez dwa dni doskonale bawili się w czasie II Festiwalu Ogórka Kalwaryjskiego. W sobotę (26.08) chmury nad miastem rozgonił Kordian, jego występ przyciągnął sporą publikę. W niedzielę rządził już ogórek pod różnymi postaciami. Jednak prawdziwym hitem imprezy okazał występ Mezo, który dał kapitalny koncert.


W tym roku główni organizatorzy II Festiwalu Ogórka Kalwaryjskiego, czyli Stowarzyszenie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, zadbali i zaprosili gwiazdy sporego formatu, które zresztą przyciągnęły tłumy na stadion Kalwarianki.

Artyści nie zwiedli, dając jedne z lepszych koncertów, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Kalwarii. W sobotę pomimo kapryśnej pogody nie zawiedli też ogórcorze, czyli mieszkańcy Kalwarii i okolicy, którzy dobrze się bawili, biesiadując, konsumując ogórki i bawiąc się na Festynie. Gwiazda wieczoru - Kordian - nie tylko rozgonił deszcz, ale też porwał do wspólnej zabawy publikę, wykonując swoje najbardziej znane utwory i szybko nawiązując doskonały kontakt z publiką.Drugi dzień Festiwalu Ogórka Kalwaryjskiego rozpoczął konkurs na najlepszą potrawę z ogórka. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały różnego rodzaju lokalne produkty, którymi częstowali swoich gości.

Konkurs wygrały panie z KGW „Dąbrowianka” w Dąbrówce, które przygotowały potrawę „Ogórek z beczki przecierany do miseczki” co warte podkreślenia powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces! II miejsce przypadło KGW „Bugajanki” z Bugaja, a trzecie Stowarzyszanie 3 wionki z Jastrzębi.
W niedzielę można było też skosztować ogórka pod różnymi postaciami, jednak królował tradycyjnie przygotowany Ogórek Kalwaryjski, którego dla nikogo nie zabrakło. Bogaty w wydarzania i atrakcje festiwal zakończył występ Mezo. Trzeba uczciwie dodać, że artysta porwał tłum do wspólnej zabawy wykonując swoje największe przeboje jak „Sacrum”, „Kryzys” czy „Credo”, nie zabrakło też lokalnego utwory czyli wspólnego występu z Natalią Opyrchał w utworze „Uwielbiam ten moment”.

- Nie będę ukrywał swojej radości i satysfakcji, że udało się zorganizować kolejny Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, który wpisuje się naszą lokalną tradycje. Jednak to wszystko było możliwe dzięki zaangażowania wyjątkowych ludzi z którymi współpracuję. Wszyscy oni w ostatnich dniach pracowali społecznie, to im pragnę szczególnie podziękować – mówi Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia - Dziękuje też mieszkańcom, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. To wszystko pokazuje, że to co robimy ma sens. Przed nami kolejne wspólne wydarzenia i imprezy - dodaje.Głównym organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, głównym partnerem Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a partnerami generalnymi Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej i firma Domeno.

Przypomnijmy, że przydomek kalwarian “Ogórcorz” wziął się od kiszonych ogórków sprzedawanych na placu Rajskim przed Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym i na samych dróżkach Kalwaryjskich. Istniała tradycja, że każdy, kto do niego pielgrzymował, powinien ich skosztować. Zresztą w tym roku Stowarzyszenie przypomniało ten zwyczaj częstując w czasie Odpustu Kalwaryjskiego tradycyjnymi ogórkami rozdając ich blisko 100 kg.- informacja prasowa -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy