reklama

Bibliobus w Andrychowie? [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.06.2021 11:55, PG
W urzędzie miejskim się zastanawiają nad tym innowacyjnym rozwiązaniem.
Bibliobus w Andrychowie? [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek (07.06.) delegacja z andrychowskiego magistratu w osobach: dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska, dyrektor biblioteki publicznej Sylwia Błasiak, radna Ewa Wątroba, radny Jakub Guzdek, pracownicy biblioteki Daria Rusin i Bartłomiej Grela oraz redaktor naczelny urzędowych mediów Marek Nycz, wybrała się do miejscowości Gostyń. To właśnie tam w czasie pandemii uruchomiono pierwszego w Polsce bibliobusa, który zastąpił upadające wiejskie filie bibliotek.

Takie mobilne biblioteki funkcjonują z dużym powodzeniem w Danii czy Szwecji.

Bibliobus w miejscowości Gostyń objeżdża, od poniedziałku do piątku, 21 wiosek i 2 dzielnice. W wyznaczonych punktach bibliobus przebywa około godziny, przywożąc zamówione książki a także na bieżąco zmieniąc dostępny w pojeździe księgozbiór. Bibliobus odwiedza także festyny, jarmarki czy inne plenerowe imprezy.

Gmina Andrychów zastanawia się czy nie wprowadzić tego innowacyjnego rozwiązania w Andrychowie. Zorganizowanie takiej mobilnej biblioteki to wyjście naprzeciw czytelnikom. Biblioteka na kółkach oferowałaby darmowy dostęp do książek, filmów, gier wideo, muzyki, komiksów i gazet.

Koszt takiego pojazdu to około 100 tys. zł., w tym jego przystosowanie i wyposażenie. Pomysł zostanie przedstawiony radnym Rady Miejskiej na czerwcowej sesji.

foto: UM AndrychówZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy