reklama

Beskidzkie Warsztaty na Kocierzu już w ten weekend!

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.12.2018 09:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Beskidzkie Warsztaty na Kocierzu już w ten weekend!

Naszym celem, oprócz cudownie spędzonego wspólnie weekendu, jest pokazanie twórców, przedsiębiorców, artystów Beskidów. Region jest przepiękny, a także pełen ciekawych inicjatyw czy zdolnych osób, które szanują lokalną tradycję. Dlaczego zatem się tym nie chwalić?

W tej edycji czeka na Was jeszcze więcej atrakcji, a to wszystko w iście świątecznej oprawie. Tak jak w roku ubiegłym postawiliśmy na live cooking w najlepszym towarzystwie czyli towarzystwie Zagrody pod Brzozami z Choczni i Spiżarni Kocierz. Na bazie ekologicznych produktów Pani Agnieszki z Zagrody oraz przetworów Spiżarni, szef kuchni stworzy rzeczy proste, ale w niecodziennym wydaniu. Z tematów kulinarnych czeka nas także pieczenie szarlotki, która jak sami zobaczycie nie będzie mogła powstać bez Waszego udziału. Kierownikami tegoż zamieszania, oprócz naszych kucharzy, będą właściciele Gospodarstwa Dudek, którzy zaopatrzą nas w soczyste, świeżutkie jabłka i których stoisko też u nas znajdziecie. Na warsztatach pojawią się także właściciele Winnicy Szawapier. Udowodnią swoimi produktami, że naprawdę nie powinniśmy mieć kompleksów względem innych krajów, jeśli chodzi o jakość wina.

2 dni od 10:00-17:00 to czas, w którym najmłodsi znajdą coś dla Ciebie. W planach m.in. robienie skarpet na świąteczne prezenty z Pracownią Caffe, przygotowywanie ozdób choinkowych z pierników czy masy porcelanowej z Fundacją Promyczek oraz Zonova Handmade. Edukacyjny blok przygotowała także Apilandia – dzieciaki w niecodziennej formie dowiedzą się czegoś więcej o pszczołach, miodzie a także przygotują własne świece z węzy pszczelej. Momentem kulminacyjny będzie jednak dla większości wspólne ubieranie choinki, jej uroczyste zaświecienie, kolędowanie z kapelą góralską Katarina, rozstrzygnięcie Rysiowego konkursu plastycznego i oczywiście wizyta św. Mikołaja!

Będzie smacznie, radośnie i bardzo świątecznie!

WSTĘP WOLNY

Dołącz do wydarzenia na facebooku! Zobacz szczegółowy plan: https://www.facebook.com/events/332424000671440/

Wygraj Rysia! Zobacz konkurs:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy