reklama

Marek Sowa ponownie w PO. Mamy komentarz posła [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 07.12.2018 13:00, PG
Poseł z naszego okręgu zmienił kolejny raz barwy polityczne.
Marek Sowa ponownie w PO. Mamy komentarz posła [AKTUALIZACJA]
W środę (5.12) ogólnopolskie media obiegła informacja, że siedmioro posłów Nowoczesnej dołączyło do klubu Platformy Obywatelskiej, który to zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Wiceprzewodniczącą klubu PO - KO została Kamila Gasiuk-Pihowicz, dotychczasowa szefowa klubu Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem. Nie da się ukryć, że jest to cios w plecy dla Nowoczesnej.

- PO chciała być skuteczna w walce z PiS, a na razie okazała się skuteczna w rozmontowywaniu klubu koalicjanta – mówiła w ogólnopolskich mediach przewodnicząca partii Nowoczesna Katarzyna Lubnauer.

Wśród tych posłów znalazł się także poseł Marek Sowa wybrany z okręgu obejmującego m.in. powiat wadowicki, oświęcimski i suski. Przypomnijmy, że Marek Sowa był posłem PO, ale w 2016 roku przeszedł do klubu poselskiego Nowoczesna i stał się posłem niezrzeszonym. W takim razie jest to jego mały come back. W latach 2010 – 2015 był marszałkiem województwa małopolskiego.

Do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej dołączyli oprócz Marka Sowy: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Michał Jaros, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski oraz Piotr Misiło (wyrzucony w ostatnim tygodniu z Nowoczesnej).

Dlaczego posłowie zdecydowali się na taki ruch? Pytamy o to Marka Sowę. -Chcemy kontynuować projekt Koalicji Obywatelskiej. Tak jak zbudowaliśmy go przez ostatni rok w wyborach do samorządu m.in. w powiecie oświęcimskim i w powiecie chrzanowskim (listy do sejmików i powiatów). Teraz zamierzamy rozszerzać formułę na wybory do parlamentu europejskiego i krajowego. - odpowiada poseł.

-Te najbliższe wybory zdecydują o tym czy chcemy być aktywnym członkiem UE czy jesteśmy za tym by Polskę z UE wyprowadzić. – podkreśla poseł Marek Sowa.

M. Sowa uważa, że partia rządząca mimo że ma swoich gabinetach flagi europejskie to i tak robi wszystko, żeby Polskę z UE wyprowadzić.

Jak przekazał nam M.Sowa nie będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego. Na pytanie, czy zamierza wstąpić do PO odpowiedział, że od dwóch lat jest posłem niezrzeszonym i do końca kadencji nie zamierza zmieniać swojego statusu.
AKTUALIZACJA 07.12.2018

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.01.2019 05:40

Co to jest???? z kwiatka na kwiatek ??? Sowa stracił owłosienie z Petru to teraz myśli że mu odrosną w PO hahahahahhahahahahahahahhahaha

ulubieniec, 07.12.2018 09:55

A jakiego epitetu użyła wobec swojego byłego partyjnego kolegi posłanka Nowoczesnej Monika Rosa ?

`, 07.12.2018 09:33

Dlatego że jakiś ..cenzura.. nie umie policzyć ile ustaw zawetował Bredzisław a ile Duda. ............ http://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,22679737,ktory-prezydent-wetowal-najczesciej-kaczynski-komorowski.html?disableRedirects=true

xpek, 07.12.2018 06:00

to dlaczego duda zyskał przydomek długopis.

aleocochodzi, 06.12.2018 22:07

Nie rozumię ludzi którzy się temu dziwią. Przecież wszyscy wiedzieli że Nowośmieszna to platforma bis. Z ciekawszych rzeczy to taka że Ruch Narodowy i Partia Wolność dochodzą do porozumienia co do wspólnego startu w wyborach do europarlamentu tworząc alternatywę dla prożydowskiego PiS na prawicy. Tego jednak w tvp kura nie pokazano. Jedyne źródło prawdziwych informacji przeczących gebelsowskiej propagandzie proniemieckich i prożydowskich mediów to internet i małe internetowe stacje telewizyjne.

bolo123, 06.12.2018 20:44

hm..... a co teraz zrobi Zygmunt, w kogo będzie się wpatrywał ? :-D

Izik, 06.12.2018 20:37

WSTYD !!!! Choć chciałoby się użyć mocniejszych i dosadniejszych słów. Marku stlucz lustra w domu.

",,**,,", 06.12.2018 20:19

Kolejny śmieszny czlowieczek,ktory leci za kasą jak ćma do światła. Huhuhu huczy Sowa w PO jest od nowa :-) :-) :-) w Andrychowie znów niektórym brakło wkładu w dlugopisie i tak oto Kubien znow jest w Pisie. Kobielus znow sam nie wie co robić, gadać, śpiewać, narzekać czy biadolić... tak długo czytał z kartek przedwyborcze nowinki,ze aż w ustach zabrakło Mu ślinki...taki z Niego kawał chlopka,ze przez 12lat nic nie zrobil w sprawie żłobka. Szuka na portalach taniego traktora bo zachcialo Mu sie Domu Seniora :-) :-) :-) a na temat przywrócenia opieki,az ze złości na Kobielusa,Pan Kubien dostaje wypieki :-) :-) :-)

panda, 06.12.2018 20:05

TAKI SAM ĆWOK,SZULER JAK JEGO BRAT NIBY.....ksiądz