reklama
reklama

Andrychowski akcent na wystawie szopek krakowskich

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.02.2023 09:10, eł

Można tam podziwiać dzieło mieszkańca Andrychowa.

Andrychowski akcent na wystawie szopek krakowskich

Pokonkursowa wystawa 80. Konkursu Szopek Krakowskich potrwa jeszcze do 26 lutego. Kto dotąd nie zdążył jej odwiedzić, ma jeszcze trochę czasu. Wśród eksponowanych w Pałacu Krzysztofory prac znajduje się między innymi dzieło mieszkańca Andrychowa Andrzeja Koska.

Andrychowianina nie przypadkiem fascynują szopki krakowskie. Zamiłowanie do nich zaszczepił w nim jego ojciec Tadeusz Kosek, który pochodził z Krakowa. Sam Andrzej, oprócz tego, że jest zapalonym wędkarzem, kocha sztukę, antyki oraz zabytki. Nietrudno więc zrozumieć, czym urzekły go szopki krakowskie, które zachwycają kunsztem wykonania, artyzmem, a przy tym zawsze nawiązują do różnych elementów zabytkowej architektury Krakowa.

Konstruował je już jego dziadek, potem ojciec. Andrzej Kosek najpierw pomagał tworzyć szopki tacie, potem zaczął je wykonywać samodzielnie. Od 2020 roku jego dzieła są prezentowane na pokonkursowej wystawie Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Miasta Krakowa.

Ostatnie wciąż jest wyeksponowane w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Wystawa potrwa jeszcze do 26 lutego. Czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-18.00.

Oto szopka Andrzeja Koska prezentowana aktualnie na wystawie:


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy