reklama

Zamek w Andrychowie przed wielką rewolucją [VIDEO]

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 14.04.2021 20:20, DK / WB
Wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowego pałacu Bobrowskich w Andrychowie, zwanego potocznie zamkiem.
Zamek w Andrychowie przed wielką rewolucją [VIDEO]

Do 2023 roku zamek doczeka się generalnego remontu, dzięki czemu odzyska w końcu dawny blask. Koszt - 19,4 mln - pokryty zostanie z dotacji zewnętrznych.

Trwają przygotowania do tej inwestycji. Wybrano już wykonawcę. To konsorcjum firm PBO Śląsk z Sosnowca oraz WODPOL z Żywca.

Urzędnicy z Andrychowa informują, że w zamku znajdzie się miejsce dla m.in. zbiorów historycznych Ziemi Andrychowskiej, sal koncertowych, będzie tam też Urząd Stanu Cywilnego i siedziba lokalnych organizacji.

Na razie z zamku wykonywane będą prace projektowe, a potem przyjdzie czas na prace remontowe.

W środę (14.04) odwiedziliśmy zamek z kamerą. W naszym materiale zobaczycie, co kryją zamkowe, od lat nieużytkowane pomieszczenia. Obecnie nie wygląda to najlepiej....Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zefko, 15.04.2021 10:27

Znów miliony na ruinę by uatrakcyjnić Gminę.

Mieszkaniec2, 14.04.2021 22:15

W większości krajach dba się o takie budnki i nie pozwala dopuścić do takiego stanu a u nas po tylu latach dopiero się Zabiora. Trzeba dbać o historie.