reklama

Kary dla kierowców quadów i motocyklów za wjazd do lasu bez zezwolenia

Na sygnale, Wiadomości, 14.04.2021 08:55,
Policja wraz ze Strażą Leśną połączyli siły w specjalnych patrolach w miejscach, gdzie dochodzi do rajdów motocykli i quadów po lasach.
Kary dla kierowców quadów i motocyklów za wjazd do lasu bez zezwolenia

W niedzielę (11.04) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jordanowie wraz ze Strażą Leśną z Myślenic kontrolowali tereny Lasów Państwowych w Łętowni oraz Naprawie.

- Działania te są pokłosiem informacji, które policjanci uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. W czasie niedzielnych działań mundurowi ujawnili łącznie 8 pojazdów w tym quady, motocykle oraz jednego kierującego samochodem typu jeep. Każdy z ujawnionych kierujących, który wjechał do lasu bez zezwolenia, został ukarany mandatem karnym. Dodatkową grzywną został ukarany jeden z kierowców pojazdu typu quad, który pędził leśną ścieżką, nie zważając na idące tamtędy osoby - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Policja przypomina, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które jadąc swoim pojazdem, niszczą środowisko naturalne i płoszą przy tym dzikie zwierzęta. Każda taka osoba lekceważąca obowiązujące przepisy musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

źródło: KPP Sucha Beskidzka, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega, 21.04.2021 14:56

i jeszcze nad Czarnym Groniem tam trasy "popisu" maja rzycany i chwalą się tym w internecie

VADER, 15.04.2021 09:48

Racja "bolo123" kosić to dziadostwo do bólu, jak cwele chcą orać to niech sobie kupią po hektarze ornego i tam mogą orać legalnie !!!

bolo123, 14.04.2021 12:45

Tak najwyższa pora ???? Teraz czas na Andrychów i trasy Kocierz - Potrójna, Jawornica